Заочно вирок за систематичне ґвалтування жінки на Херсонщині отримав росгвардієць

Дата: 01 Травня 2024
A+ A- Підписатися

Суд заочно визнав винним у порушенні законів та звичаїв війни та призначив 12 років в’язниці молодшому сержанту 94 полку оперативного призначення Росгвардії. 

Про це розповіли в Офісі генерального прокурора. 

Фото підозрюваного, яке виклали слідчі, та світлина Владіка Небієва з мережі

Засудженого звуть Владік Небієв

Під час окупації Херсонщини він систематично вчиняв психологічне і фізичне насильство щодо місцевої жінки. Залякуючи груповим зґвалтуванням, він змушував вступати з ним у статевий зв’язок і вихвалявся тим, що затримує інших мешканців та катує.

Свої дії пояснював тим, що виконує завдання російських спецслужб. 

“Росгвардієць продовжував сексуальне насильство над жінкою, попри її скарги на погане самопочуття. Натомість змушував приймати ліки невідомого походження, від яких постраждалій ставало ще гірше”, – кажуть правоохоронці. 

Це не перший російський військовий, якого звинувачують у зґвалтуванні жінок на Херсонщині. Інший – 49-річний Олександр Рубанов з Карачаєво-Черкеської Республіки Росії – на пів року оселився в будинку цивільної та ґвалтував її. 

Нагадаємо, що найбільше випадків сексуального насильства, вчиненого російськими військовими, зафіксували на Київщині та Херсонщині, а більшість відомих спеціальній комісії ООН потерпілих – це жінки, які були самі вдома. 

ZMINA розповідала про деяких ідентифікованих російських військових, підозрюваних у скоєнні таких злочинів, наприклад про: 

  • Артема Пронченка та Олександра Гладкова, які могли викрасти, побити й зґвалтувати матір двох дітей в окупації в Запорізькій області;
  • Романа Попова, підозрюваного у зґвалтуванні незаконно ув’язненого чоловіка в Херсоні;
  • Євгена Чорнокнижного та Вадима Шахматова, яких підозрюють у серії зґвалтувань на Київщині торік;
  • Олександра РаднатароваКирила Холмурзаєва та Белікта Жугдурова: їх підозрюють у зґвалтуванні жінки на Київщині, якій погрожували вбити її матір та дитину;
  • Ахмерова ЕміляМаммі Маммієва та Костянтина Шляпнікова, які торік викрали з дому та зґвалтували жінку на Харківщині;
  • Баіла Бардановапідозрюваного у зґвалтуванні жінки на Київщині;
  • Рината Хакімянова та Арслана Саліхова, яких підозрюють у зґвалтуванні вагітної на Київщині; 
  • Булата Фассахова, якого підозрюють у зґвалтуванні, що тривало декілька днів на Київщині; 
  • Михайла Романова, якому закидають зґвалтування жінки в селі Шевченкове на Київщині. Цей випадок став одним з перших подібних, про які стало відомо в медіа.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter