Чому на Заході не хочуть виходу Росії з Ради Європи?

Дата: 29 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Росія вимагає від Заходу повернути їй право голосувати в Парламентській асамблеї Ради Європи й погрожує вийти з Ради Європи в разі невиконання цієї вимоги. Організація розглядає можливість скасування санкцій щодо Росії, а деякі її представники наголошують: якщо Росія виконає погрози, становище прав людини в країні погіршиться.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

26 листопада видання Financial Times повідомило, що Москва вимагає відновити свої права голосувати в ПАРЄ, які були скасовані 2014 року у зв’язку з захопленням Росією кримського півострова, і що генеральний секретар Ради Європи лобіював підтримку цієї ідеї.

Видання зазначило, що генеральний секретар Турб’єрн Ягланд подорожує європейськими столицями, попереджаючи, що Москва може вийти з Ради Європи, яка контролює виконання Європейської конвенції з прав людини та Європейський суд із прав людини, в разі якщо вимоги Кремля не виконають.

Правозахисники наголошують, що відсутність Росії в Раді Європи, в ПАРЄ, матиме серйозний негативний вплив, зокрема, на дію Європейської конвенції з прав людини. В Російській Федерації випадки порушення прав людини складають приблизно одну третину судових звернень у Страсбурзі.

Таня Локшина з Human Rights Watch у Москві розповіла Financial Times, що Європейський суд “є найуспішнішим механізмом міжнародного захисту” прав росіян, додавши, що це “суд останньої інстанції в ситуаціях, коли люди не можуть знайти правосуддя в національних судах”.

Росія намагалася відновити своє право голосування протягом декількох місяців, а в червні вона скасувала свої внески до Ради Європи у відповідь на те, що її делегацію позбавили права голосу, повідомляв Reuters.

Російські спроби відновити голосування представників Росії в ПАРЄ стало центром уваги напередодні обрання нового європейського комісара з прав людини в січні. Москва заявляє, що не визнає переможця виборів доти, доки не зможе голосувати сама.

Голова української делегації ПАРЄ та депутат правлячої партії президента Петра Порошенка Володимир Арієв на своїй сторінці у Facebook звинуватив Турб’єрна Ягланда у стражданні від “Стокгольмського синдрому”, заявляючи, що він став заручником російських інтересів. Посол України в ПАРЄ Дмитро Кулеба зазначив, що якщо Росія повернеться до ПАРЄ у січні, “це буде чудовим подарунком Путіну напередодні виборів”.

Кулеба також зауважив, що якщо Росія поверне своє право голосу просто зараз, український “уряд у своїй реакції не буде порушувати наші юридичні зобов’язання перед Радою, але перегляне всі види співробітництва на основі доброї волі та рекомендацій”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter