Бойовики на Донбасі понад рік утримували в полоні 72-річну пенсіонерку та досі тримають у заручниках її сина

Дата: 29 Липня 2021
A+ A- Підписатися

Проросійські бойовики на Донбасі з 2018 року утримують у полоні Максима Тимофеєва. До 2019 року разом з ним у заручниках перебувала також його 72-річна мати Зінаїда Мальцева. Обох бойовики звинуватили в шпигунстві на користь України.

Про це повідомили на сторінці у фейсбуку Медійної ініціативи за права людини. 

Ілюстративне фото з відкритих джерел

72-річну жительку Харцизька Зінаїду Мальцеву затримали 12 червня 2018 року.

“Це було літо. Я прийшла в “МГБ” сама в літній сукні та босоніжках. Теплі речі мені згодом принесли, а в босоніжках так і проходила півтора року. Пам’ятаю, йду по снігу на допит, майже як босоніж, ніг не відчуваю”, – пригадує жінка. 

Бойовики звинуватили їх у шпигунстві на користь України, а після так званого суду відправили до колонії суворого режиму на понад 10 років.

“Нас із Максимом затримали лише тому, що ми були незгодні з тим, що відбувається в Донецьку, – що захоплюються будівлі, ходять люди зі зброєю та їздять на танках – і говорили про це”, – розповідає пенсіонерка.

Мальцеву, яка після півтора року ув’язнення вже не могла пересуватися самотужки, вдалося звільнити 29 грудня 2019 року, однак її син уже майже чотири роки перебуває в полоні. 

Ілюстративне фото з відкритих джерел

У СІЗО, як розповідала жінка, її принижували, постійно розповідали страшні історії про сина, який має інвалідність, і не надавали медичної допомоги: 

“Слідчий “МДБ ДНР” Шонія, давав вказівки головному оперу СІЗО Яні Олегівні, щоб наді мною знущалися. Наприклад, у березні 2019-го мені заборонили користуватися в камері чайником. Тобто весь місяць я милася холодною водою, я не могла попити чай, бо для цього ми гріли воду. Застудилася, хворіла… Або, бувало, вночі сплю, а до мене підходить ув’язнена Аня, ополченка, як схопить мене за палець і вивертає його. Просинаюся від болю і страху”.

Бойовики на Донбасі регулярно затримують людей, яких потім звинувачують, наприклад, у шпигунстві та ув’язнюють. За нібито співпрацю з СБУ бойовики відправили до в’язниці на 15 років Марину Юрчак. Понад рік тримають у підвалі й донеччанина Сергія Куріса, звинуваченого в тероризмі через книжку, яку йому дав почитати друг. Нещодавно бойовики “ЛНР” ув’язнили на 12 років за “шпигунство” Дмитра Оробія. Вже два роки в полоні тримають сім’ю Зайцевих: матір Олену та сина Владислава бойовики звинуватили в диверсії. 

У червні поточного року стало відомо, що в заручницях тримають і вагітну на ім’я Оксана Паршина. Жінку також звинуватили в шпигунстві.

Нагадаємо, через те, що монітори та правозахисники не мають доступу до місць несвободи на окупованих територіях, інформацію про життя в’язнів там складно оцінити. Однак наявні повідомлення вказують на те, що живуть вони в нелюдських умовах. 

Раніше ZMINA писала про 74-річного жителя Донецька Віталія Атаманчука, якого відправили за ґрати на 17 років також нібито за шпигунство на користь України.

Донька заручника Альона вже кілька років домагається звільнення батька. Але попри те, що прізвище Атаманчука є в списках на обмін, пенсіонер, колишній шахтар, досі перебуває в полоні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter