Адвокат Олексій Ладін оскаржуватиме свій арешт у тимчасово окупованому Криму

Дата: 02 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Російський адвокат Олексій Ладін після завершення свого адміністративного арешту в спецприймачі тимчасово окупованого Сімферополя оскаржуватиме його у касаційній інстанції.

Про це він заявив в інтерв’ю “Крим.Реалії”.

Олексій Ладін

За словами адвоката, матеріали для розгляду справи у касації “вже направлені”. Він сподівається на “винесення законного рішення” у цій справі.

“З одного боку, я розумію, що це рішення є ангажованим і передбачуваним. Але, з іншого боку, ймовірність, що буде ухвалене законне рішення, все одно існує. Тому що, навіть якщо поглянути на цю справу неюридичним поглядом, стане очевидним, що жодного стосунку до закону вона не має”, – сказав Ладін.

13 жовтня ZMINA повідомляла, що російські силовики затримали Олексія Ладіна та обшукали його помешкання в тимчасово окупованому Севастополі. Згодом незаконний “суд” арештував чоловіка на 14 діб у справі демонстрації забороненої символіки за ч. 1 ст. 20.3 КпАП РФ. Приводом для справи стало посилання на фотогалерею проєкту “Радіо Свобода” “Крим.Реалії” з малюнками ув’язненого Ісмаїла Рамазанова. У цій фотогалереї експерти “побачили” символіку батальйону імені Номана Челебіджіхана, який не діє і який Верховний суд РФ визнав терористичною організацією в червні 2022 року.

“Суд” також оштрафував захисника на 45 тисяч рублів у справі про “дискредитацію” окупаційної армії за ст. 20.3.3 КпАП РФ через антивоєнний допис на своїй фейсбук-сторінці. У ньому він поділився посиланням на статтю під назвою “Сутки в столице “Русского мира” та поставив тег “НЕТВОЙНЕ”.

Кримські адвокати Еміль Курбедінов та Едем Семедляєв після зустрічі з Олексієм Ладіним заявили, що російські силовики під час обшуку вилучили в їхнього колеги матеріали, що містять адвокатську таємницю. 

Незаконне “МВС Російської Федерації” в тимчасово окупованому Криму 18 жовтня 2023 року заявило, що домагатиметься позбавлення ліцензії в напередодні арештованого адвоката Ладіна, який захищає українських політв’язнів.

Нагадаємо, раніше ZMINA повідомляла, що рада адвокатів України відмовилася розглядати звернення голови правління ZMINA Тетяни Печончик про порушення з боку низки кримських адвокатів Правил адвокатської етики та не стала надавати оцінки їхнім діям. РАУ відклала розгляд звернення правозахисниці до завершення воєнного стану. 

Як відомо, деякі кримські адвокати, співпрацюючи зі слідством ФСБ, не захищають своїх підзахисних, не звертають уваги на катування та погіршують їхнє становище. Водночас НААУ залишає їх чинними адвокатами України. 

Така ситуація відбувається на тлі переслідувань у різних формах з боку окупаційної влади низки українських адвокатів у Криму, зокрема Лілі Гемеджи, Еміне Авамілєвої, Айдера Азаматова, Назіма Шейхмамбетова, Еміля Курбедінова. Їх поміщали під варту до ізолятора тимчасового тримання. 

З 2017 року громадська ініціатива “Кримська солідарність” задокументувала на українському півострові 15 випадків відкритого тиску окупантів на адвокатів через їхню професійну діяльність. Кримські адвокати пов’язують тиск “поліції” та “спецслужб” зі своєю професійною діяльністю.

НААУ не оприлюднювала жодних позицій щодо переслідувань українських адвокатів на півострові, попри те, що це її обов’язок за міжнародними стандартами та законодавством України.

Тетяна Печончик назвала рішення НААУ №96 про відкладення її звернення до завершення війни подвійними стандартами, оскільки орган адвокатського самоврядування анулював адвокатське свідоцтво Валентину Рибіну під час війни.

Минулого року есбівці затримали проросійського політика, лідера партії ОПЗЖ Віктора Медведчука. Його підозрювали в державній зраді та розграбуванні національних цінностей.

Раніше Рух “ЧЕСНО” оприлюднив матеріал, у якому описав значний вплив на НААУ з боку кума Володимира Путіна Віктора Медведчука. Адже цей орган адвокатського самоврядування очолює Лідія Ізовітова, яку називають соратницею та подругою Медведчука.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter