У Росії обмежили доступ до сайту міжнародного словника жестових мов Spread The Sign

Дата: 05 Березня 2024
A+ A- Підписатися

На території РФ заблокували доступ до сайту міжнародного словника жестових мов Spread The Sign. Наразі достеменно невідомо, з чим саме повʼязане блокування, однак однією з підстав для блокування стало зображення прапора України з написом “Stop the war. Зупиніть війну”.

Про це повідомляє російське видання “Медиазона”.

Фото: bit.ua

Так, за інформацією громадської організації “Роскомсвобода”, на території РФ доступ до домену був обмежений ще 19 лютого.

На головній сторінці сайту зі словником є розділи “Реклама” та “Інформація про партнерів”, в одному з яких розміщено стоп-кадр ефіру російського Першого каналу, під час якого Марина Овсяннікова з’явилася з плакатом “No war. Зупиніть війну. Не вірте пропаганді. Тут вам брешуть. Russians against war“.

У вікні іншого розділу також розміщено державний прапор України з написом “Stop the war. Зупиніть війну”.

Проєкт створення багатомовного онлайн-словника жестових мов запрацював 2006 року. На старті він містив лише шість мов, а наразі їх уже декілька десятків. На сайті словника зазначається, що ним опікується громадська організація European Sign Language Center.

Нагадаємо, що експрацівниця пропагандистського Першого каналу Овсяннікова з’явилася 14 березня 2022 року в російському державному ефірі з плакатом “No war”. Вона кілька разів повторила: “Зупиніть війну! Ні війні!”, а в ефір швидко поставили інший відеоряд.

Згодом її визнали винною в організації неузгодженої публічної акції й хотіли відправити під арешт, однак через наявність двох неповнолітніх дітей лише оштрафували на 30 тисяч рублів.

Овсяннікова виїхала з РФ, а вже невдовзі з’явилася в ефірі найвпливовішої ТРК Італії RAI та в ефірі шоу “Che tempo che fa”, де закликала Захід скасувати антиросійські санкції. Призначення росіянки на посаду співробітниці німецької газети Die Welt та телеканалу Welt викликало обурення в активістів.

Після хвилі невдоволення Овсяннікову не відзначили німецькою Премією ЗМІ за свободу, водночас премію імені Вацлава Гавела за творчу незгоду на Oslo Freedom Forum 2022 вона все ж таки отримала.

Приїзд Овсяннікової до України спричинив хвилю обурення. 1 червня в Києві на базі Інтерфакс-Україна планували провести пресконференцію за її участю, однак через невдоволення захід скасували. Окрім цього, Інституту журналістики КНУ від імені організації Гаррі Каспарова Human Rights Foundation пропонували провести зустріч колишньої редакторки Першого каналу зі студентами.

4 липня журналістка повідомила, що більше не працює в німецькому виданні Die Welt і вимушено повертається до Росії, щоб вирішити з чоловіком долю їхніх дітей.

Згодом Овсяннікова заявила, що медіа “не займається відвертими фейками”, а сюжет про “розіп’ятого хлопчика” на початку російської агресії проти України з’явився через “людський фактор”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter