Ексредакторці російського Першого каналу Марині Овсянніковій вручили премію імені Гавела за “творчу незгоду”

Дата: 26 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Колишній редакторці Першого каналу російській пропагандистці Марині Овсянніковій на Oslo Freedom Forum-2022 вручили премію імені Вацлава Гавела за творчу незгоду.

Про це стало відомо під час трансляції вручення премії (3 година 23 хвилина).

Церемонія вручення премії. Джерело: скриншот з відео

У промові Овсяннікова розповіла, як колись студенткою читала роман Оруелла “1984” і вважала, що такого в Росії не може бути, але “помилилася”.

Вона сказала, що людей в Росії арештовують за антивоєнні висловлювання, а незалежні ЗМІ знищують і назвала президента РФ Володимира Путіна “воєнним злочинцем, який побудував цинічну та брехливу машину пропаганди”.

За словами Овсяннікової, 24 лютого стало для неї “шоком”. Також вона наголосила на тому, що нібито знає, що відчувають зараз мільйони українських жінок та дітей. Гроші від премії росіянка пообіцяла направити на допомогу українським біженцям.

Раніше стало відомо про те, що Овсяннікову виключили зі списку лауреатів німецької “Премії ЗМІ за свободу”.

Нагадаємо, що Овсяннікова з’явилася в ефірі під час новин на Першому каналі з плакатом “No war. Зупиніть війну. Не вірте в пропаганду. Тут вам брешуть. Russians against war”. Вона також кілька разів повторила: “Зупиніть війну! Ні війні!”, а потім в ефір швидко поставили інший відеоряд. 

Журналістку затримали російські силовики, але згодом відпустили, наклавши штраф.

Пізніше жінка виїхала з РФ, а згодом з’явилася в ефірі найвпливовішої ТРК Італії RAI та в ефірі шоу “Che tempo che fa”, де закликала Захід скасувати антиросійські санкції.

На її думку, “росіяни не повинні колективно відповідати за те, що відбувається в Україні”. Бо в цьому нібито винна лише одна людина – Путін.

11 квітня стало відомо, що Овсяннікова стала позаштатною кореспонденткою німецької газети Die Welt та телеканалу Welt, де розповідатиме про події в Росії та Україні.

15 квітня в Берліні українські активісти та активістки провели акцію протесту, вимагаючи звільнити Овсяннікову.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки наголошував на тому, що ексредакторка Першого каналу активно використовується в інформаційно-психологічних операціях Росії для просування на західну аудиторію наративу про необхідність зняття санкцій з РФ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter