Перша леді Ірану вважає навчання та роботу “формою насильства над жінками”
Перша леді Ірану Джамілє Аламолгода під час інтервʼю венесуельському телеканалу Telesur назвала “формою насильства” те, що жінки працюють і навчаються. За її словами, жіночі організації здебільшого зосереджуються на боротьбі з домашнім насильством, тоді як “насильство поза родиною набагато важливіше”.
Про це пише Iran International.
“Ми хочемо, щоб жінки залишалися жінками. Чому ми маємо бути, як чоловіки? Чому ми маємо вчитися, працювати й жити як чоловіки? Це форма насильства”, – заявила Аламолгода.
Перша леді прокоментувала й смерть Махси Аміні, назвавши це “фальшивою рекламою в ЗМІ”. Також вона згадала протести, які почалися внаслідок смерті дівчини, і про гасла, які викрикували протестувальники.
“На жаль, назвавши Алі Хаменеї (верховного лідера Ірану. – Ред.) диктатором, вони використали фальшиву перемогу, щоб виявити неповагу до нашого духовного батька й лідера революції. Хаменеї виявляв доброту й любов до всіх, але ЗМІ назвали його диктатором”, – заявила вона.
Як відомо, у вересні 2022 року в Ірані почалися заворушення через смерть Махси Аміні. Вона впала в кому після того, як її затримала поліція моралі 13 вересня в Тегерані за нібито порушення закону, який вимагає від жінок покривати волосся хіджабом або носити хустку.
Після цього у грудні в Ірані вже публічно повісили двох протестувальників: 23-річного Мохсена Шекарі та 23-річного Маджида Резу Рахнаварда.
Також у січні 2023-го там стратили двох протестувальників, засуджених нібито за вбивство добровольця ісламістського воєнізованого формування “Басідж” під час загальнонаціональних протестів проти духовенства країни.
Загалом за час протестів в Ірані вбили не менш ніж 481 людину, зокрема 64 неповнолітніх, а найближчим часом збираються стратити ще 109 протестувальників.
Нагадаємо, що група агенцій Аgama й агенція Talan Communications запустили соціальну кампанію під назвою “Залиш сексизм печерним людям”, яка висвітлює зв’язок між гендерним питанням і розвиненістю суспільства. Мета кампанії – привернути увагу до проблеми сексизму в Україні.