Зустріч з Мариною Овсянніковою київському Інституту журналістики пропонували від імені організації Гаррі Каспарова

Дата: 01 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Керівництву Інституту журналістики Київського національного університету пропонували зустріч із російською пропагандисткою, ексредакторкою кремлівського Первого канала Мариною Овсянніковою від імені організації Гаррі Каспарова Human Rights Foundation.

На це написав медіаексперт Дмитро Золотухін на своїй сторінці у фейсбуку.

Марина Овсяннікова. Джерело: SCANPIX | AFP

Він прокоментував лист, який отримало керівництво КНУ імені Тараса Шевченка і який опинився в розпорядженні журналістки Соні Кошкіної.

Золотухін звернув увагу, що лист надруковано на бланку проєкту Operation Sunflower, який підтримується організацією Human Rights Foundation, очолюваної Гаррі Каспаровим.

“Гаррі Каспаров є фронтменом проєкту “паспорт європейського русского”, презентованого у Вільнюсі. Метою проєкту є зняття санкцій з “хороших рускіх”, які страждають через політику путіна і кажуть, що вони ні в чому не винні…” – написав експерт.

Він уточнив, що те, що відбувалося, опосередковано мало зв’язок з допомогою українцям.

“Оскільки і фонд, і проєкт реально роблять проєкти на допомогу Україні. Однак ключовою метою приїзду Овсяннікової планувалося створити для світу докази того, що з хороших рускіх треба знімати обмеження”, – написав Золотухін.

Джерело: фейсбук-сторінка Дмитра Золотухіна

В Інституті журналістики повідомили, що не зустрічатимуться з жодним “хорошим” російським журналістом зараз чи після перемоги.

Нагадаємо, що в Києві на базі Інтерфаксу-Україна 1 червня планували провести пресконференцію російської журналістки на тему: “Викриття від Марини Овсяннікової: як працює російська пропаганда”, однак уже за кілька годин після анонсу захід скасували через обурення активістів та суспільства.

Пізніше стало відомо, що захід попросила організувати газета Die Welt, де Овсяннікова працює колумністкою, за посередництва нідерландської волонтерки Маріам Ламберт та української громадської і медійної організації “СтопКор”. Про це сказав гендиректор ІА “Інтерфакс-Україна” Олександр Мартиненко в коментарі “Детектор медіа”.

Овсяннікова з’явилася в ефірі під час новин на Першому каналі з плакатом “No war. Зупиніть війну. Не вірте пропаганді. Тут вам брешуть. Russians against war”. Вона також кілька разів повторила: “Зупиніть війну! Ні війні!”, а потім в ефір швидко поставили інший відеоряд.

Журналістку затримали російські силовики, але згодом відпустили, наклавши штраф.

Пізніше жінка виїхала з РФ, а вже невдовзі з’явилася в ефірі найвпливовішої ТРК Італії RAI та в ефірі шоу “Che tempo che fa”, де закликала Захід скасувати антиросійські санкції.

Згодом вона стала позаштатною кореспонденткою німецької газети Die Welt та телеканалу Welt, де має розповідати про події в Росії та Україні. Цей крок обурив українських активістів, які провели в Берліні акцію протесту, вимагаючи звільнення Овсяннікової.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомляв, що Овсяннікову наразі активно використовують в інформаційно-психологічних операціях Росії.

Російську журналістку хотіли відзначити німецькою “Премією ЗМІ за свободу”, але через негативний резонанс вилучили зі списків нагороджених.

Водночас премію імені Вацлава Гавела за творчу незгоду на Oslo Freedom Forum 2022 вона все ж таки отримала.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter