За хабар у 6 тисяч гривень суддя з Донеччини отримав 5,5 року за ґратами з конфіскацією всього майна
Вищий антикорупційний суд визнав виннимі в отриманні хабара суддю Слов’янського міськрайонного суду на Донеччині.
Про це повідомили у ВАКС.
Суддя просив заплатити йому гроші, щоб закриту справу щодо водія, який напідпитку керував авто. У повідомленні суду не вказують імені засудженого, однак, за даними активістів руху “Чесно”, мова йде про Ігоря Мінаєва.
ВАКС призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців з позбавленням права обіймати посади у судах строком на 3 роки та з конфіскацією всього майна. Окрім цього, до нього застосували запобіжний захід у вигляді застави в розмірі понад 744 тисячі гривень.
Засуджений також має прибувати до суду за кожним викликом, не залишати місто Слов’янськ без дозволу суду, здати на зберігання до відповідних органів свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України й в’їзд назад. До 4 квітня Мінаєв додатково муситиме носити електронний браслет.
Суддя має право оскаржити вирок упродовж 30 днів з дня його проголошення.
Відомо, що Вищий антикорупційний суд розпочав свою роботу у вересні 2019 року. Відтоді ВАКС визнав винними в корупції вже чимало суддів. Вирок, наприклад, отримала суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Ганна Білик, яка вимагала 1000 євро за ухвалення “правильного” рішення. Три з половиною роки за ґратами проведе й суддя Жовтневого районного суду Дніпра, який за 10 тисяч доларів намагався вплинути на правоохоронців, щоб ті притягнули до відповідальності невинувату особу.
Водночас на самих суддів ВАКС чинять тиск, зокрема члени Вищої ради правосуддя. Так, проти суддів Лесі Федорак, Ігоря Строгого і Віктора Маслова, які розглядали справу судді Апеляційного суду Черкаської області Володимира Пономаренка, Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарне провадження і звинуватила в “систематичних порушеннях”.
Нагадаємо, що понад половину українців називають корупцію однією з найголовніших проблем країни, а Європарламент нещодавно визнав, що корупція руйнівно впливає на права людини.