“Вибаченнями справу не закрити”: Зеленський розповів, як реагуватимуть на ймовірну фальсифікацію справи Шеремета

Дата: 11 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Президент України Володимир Зеленський заявив, що якщо в справі про вбивство журналіста Павла Шеремета знайдуть докази фальсифікації з боку правоохоронців, то причетних до цього силовиків покарають.

Про це він розповів в інтерв’ю Інтерфаксу-Україна.

За словами глави держави, якщо обвинуваченню не вистачить доказів, то правоохоронці щонайменше мають вибачитися.

“Якщо це неправда в справі Шеремета, якщо суд вирішить, що обвинувачення не обґрунтоване до кінця і не вистачає доказів, то всі правоохоронці, які цим займалися, вони вибачаться як мінімум. Вони можуть вибачитися, якщо це була просто помилка, а якщо там були якісь спеціальні речі, то вибаченнями цю справу не закрити”, – запевнив він.

Нагадаємо, що нещодавно Зеленський заявив, що очікує від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова конкретних результатів з розслідування резонансних справ, зокрема про вбивство журналіста Павла Шеремета та активістки Катерини Гандзюк.

Незадовго до цього очільник Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський розповів, що Авакова можуть відправити у відставку, якщо розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета розвалиться.

Правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко (Лисицю), музиканта й добровольця Андрія Антоненка (Riffmaster), добровольців Владислава та Інну Грищенків (Бучу й Пуму). Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в Україні.

Після обрання запобіжних заходів захист Антоненка подав до Печерського районного суду Києва позов про захист честі та гідності проти очільника МВС Арсена Авакова, першого заступника голови Нацполіції Євгена Коваля, генпрокурора Руслана Рябошапки та президента Володимира Зеленського

Незадовго до цього захист родини Владислава та Інни Грищенків, яких також звинуватили у ймовірній причетності до вбивства журналіста Шеремета, вимагав спростування цієї інформації від МВС.

Волонтерка Юлія Кузьменко теж подала позов про захист честі, гідності та ділової репутації проти МВС та очільника відомства Арсена Авакова. 

Адвокати підозрюваних не вперше кажуть про фальсифікацію доказів. Захист підозрюваної Яни Дугарь опублікував висновки експертів, які нібито спростовують докази її винуватості. 

Захист Антоненка також заявив, що експертиза ходи, яка нібито підтверджує причетність фігурантів справи до злочину, проведена з порушенням закону і містить маніпуляції. Зокрема, експерт, який проводив дослідження, не тільки отримав матеріали справи з порушеннями законодавства, але й не мав права проводити експертизу, адже в нього немає на це кваліфікації, бо його основною діяльністю є тренерство з карате.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter