Справа Шеремета: адвокат Дугарь опублікував спростування доказів МВС

Дата: 16 Січня 2020
A+ A- Підписатися

Адвокат підозрюваної у вбивстві журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь опублікував висновки експертів, які нібито спростовують докази винуватості його підзахисної.

Висновки опублікували на сторінці адвокатського об’єднання OK LEGAL Ореховський та Коломієць у фейсбуку.

Ось частина документу, яким повністю знищено єдиний "доказ" від МВС у #справаШеремета – т.з. експертизу ходи і портретну…

Gepostet von OK LEGAL Ореховський та Коломієць am Donnerstag, 16. Januar 2020

Над перевіркою доказів МВС, за словами адвоката, працювали “фахівці-науковці з криміналістичних експертиз”. Вони, зокрема, аналізували “єдиний “доказ” від МВС у справі Шеремета – т.з. експертизу ходи і портретну експертизу”. Згідно з їхніми висновками: 

  • психологічна експертиза МВС досліджувала суто рухові характеристики, які самі по собі не можуть бути предметом психологічної експертизи, адже офіційних методик такого дослідження немає, а справжня психологічна експертиза відеозображення мала б досліджувати міміку та пантоміміку тощо, але цього зроблено не було;
  • у портретній частині експертизи випущено цілий етап з методики дослідження, зокрема не описано зображення, його якість, не описано зовнішності та окремих її рис, не визначено вікової групи та антропологічного типу, не описано зачіски тощо.

“Не вказані описові і кількісні ознаки обличчя та його частин, їх числові співвідношення (пропорції), зображення не приведені до одного масштабу та порівнюються з різних ракурсів, накладені зображення двох осіб насправді відрізняються контурами, не вказано, чим саме, якими ознаками чи вимірюваними характеристиками збігаються риси, які названо візуально схожими, а також не врахована частота ознак зовнішності. Чим рідше зустрічається ознака в популяції, тим її присутність вагоміша, чим частіше – тим менш вагома вона для порівняння”, – перелічують нібито прогалини в експертизі МВС фахівці. 

У підсумку експерти, які працювали над перевіркою, дійшли висновку, що докази винуватості Дугарь у справі є необґрунтованими, неповними, необ’єктивними та загалом такими, що не відповідають Закону “Про судову експертизу”, а тому, на їхню думку, не можуть слугувати джерелом доказів у справі.

Наразі офіційно МВС не коментувало наведених адвокатом аргументів. 

Як відомо, нещодавно свідки в справі Шеремета розповіли, що на момент скоєння злочину Яна Дугарь нібито перебувала на території 66-го військового шпиталю в Покровську на Донеччині.

Нагадаємо, 12 грудня минулого року правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко (Лисицю), музиканта й добровольця Андрія Антоненка (Riffmaster), добровольців Владислава та Інну Грищенків (Бучу й Пуму).

Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в Україні

Після обрання запобіжних заходів захист Антоненка подав до Печерського районного суду Києва позов про захист честі та гідності проти очільника МВС Арсена Авакова, першого заступника голови Нацполіції Євгена Коваля, генпрокурора Руслана Рябошапки та президента Володимира Зеленського

Незадовго до цього захист родини Владислава та Інни Грищенків, яких також звинуватили у ймовірній причетності до вбивства журналіста Шеремета, вимагав спростування цієї інформації від МВС.

Волонтерка Юлія Кузьменко також подала позов про захист честі, гідності та ділової репутації проти МВС та очільника відомства Арсена Авакова. Цікаво, що суддею в справі авторозподіл призначив Сергія Вовка, який ухвалював рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для волонтерки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter