Венедіктова обіцяє продовжити реформу прокуратури

Дата: 07 Квітня 2020
A+ A- Підписатися

На сьогодні не існує підстав для закінчення реформи органів прокуратури, а тому вона буде “однозначно продовжена”.

Про це в інтерв’ю “Українській правді” розповіла очільниця Офісу генерального прокурора Ірина Венедіктова

За словами Венедіктової, вона ще депутаткою голосувала за реформу прокуратури, а тому не розуміє, чому люди кажуть наразі, що реформа може закінчитися.

“Це абсолютно не так”, – запевнила вона. 

Водночас Венедіктова стверджує, що, зокрема через колишнього заступника генпрокурора Віктора Трепака, звільнення якого спричинило хвилю обурення серед активістів та правозахисників, досі в прокуратурі працюють близько сотні старих прокурорів. 

“5 березня була закінчена хвиля тестування обласних прокуратур. Кадрові комісії досі не закрили протоколи! А за цими протоколами я звільняю прокурорів, які не подавалися на атестацію або не пройшли тести. Трепак був головою кадрової комісії до 30 березня. З 5 до 30 березня можна вже було закрити всі протоколи і дати мені списки на звільнення”, – каже Венедіктова. 

Окрім того, каже генпрокурор, питання створення апеляційних комісій звучало від депутатів. Деякі нардепи вважають, що із прокуратури необґрунтовано пішли професіонали. Через розмитість критеріїв та відсутність прописаних стандартів, якими керуються комісії під час добору прокурорів, департамент ОГПУ не має на чому будувати свою позицію в судах щодо оскарження рішень та відновлення на посадах. 

Проте, за словами Венедіктової, реалізувати цю ідею неможливо.

“Але реалізувати ідею депутатів щодо апеляційних комісій неможливо. Тому що таку комісію можна створювати лише щодо працюючих у системі прокурорів. А ті прокурори вже були звільнені. Ми не можемо створювати для них комісії, адже вони у нас уже не працюють”, – пояснила очільниця офісу.

Нагадаємо, що 27 березня новопризначена очільниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова усунула свого заступника Віктора Трепака від справ Майдану, справи вбивства Катерини Гандзюк, справи нападу на одеського активіста Сергія Стерненка та інших справ, які розслідує СБУ. Згодом родини Небесної сотні та батько Катерини Гандзюк звернулися до влади через це. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: