У черкаського судді із протоколів вилучили докази підпалу машини – Transparency International

Дата: 24 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Міжнародна громадська організація Transparency International Україна закликає Генпрокуратуру, Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) та Раду суддів України розібратися із ситуацією, яка склалася навколо Апеляційного суду Черкаської області.

Про по повідомляє прес-служба організації.

“Вже півтора року суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко, який виступив проти системи і не погодився виносити неправомірне рішення, шукає справедливості та захисту. Утім, його боротьба за правду нагадує битву з вітряками”, – йдеться у заяві організації.

В організації нагадують, що суддя Сергій Бондаренко звернувся зі скаргами до органів суддівського самоврядування, з заявами про злочини – до органів прокуратури, надав прямі докази тиску з боку голови Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка та докази оборудок із приміщеннями суду. Однак жодних рішень з боку уповноважених державних органів так і не було прийнято.

“Усі клопотання судді-викривача відхиляються слідством, яке проводить Генпрокуратура України в рамках провадження №42014250000000252, і прокуратура Черкаської області (провадження № 12014250050002215)”, – йдеться у заяві організації.

Transparency International повідомляє, що на суддю досі здійснює шалений тиск керівництво Апеляційного суду. Йому відмовляються призначити помічника і секретаря судового засідання. За викривачем корупції стежать, йому погрожують, підпалюють авто, а докази підпалу вилучають із протоколів.

“При цьому суддівський корпус Черкащини і органи суддівського самоврядування України роблять вигляд, наче нічого кримінального не відбулося. А керівники Апеляційного суду Черкаської області, що підозрюються в участі в оборудках та тиску на суддів, вкотре переобрані на свої посади”, – кажуть у Transparency International.

ВККС відповіла, що з липня 2015 р. триває “перевірка скарги (заяви) на прийнятність до розгляду”. Експерти дивуються, що впродовж чотирьох місяців досвідчені судді-члени ВККС “не можуть зрозуміти”, чи розглядати повідомлення про порушення законів з боку свого колеги.

Transparency International Україна закликає Генпрокуратуру прискорити розслідування правопорушень, які сталися в Апеляційному суді Черкаської області та нарешті надати правову оцінку діям голови суду та публічно проінформувати суспільство про хід слідства.

Також організація вимагає від органів суддівського самоврядування не покривати високопоставленого посадовця, а забезпечити прозорість та неупередженість розслідування діянь свого колеги й допомогти судді-викривачу розірвати кругову поруку у корупційних суддівських колах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter