У Полтаві представників Омбудсмана не пустили в лікарню з перевіркою
Поліція внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо факту перешкоджання роботі представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Той хотів здійснити перевірку у другій міській клінічній лікарні Полтавської міськради, але йому не дали.
Про це розповів Омбудсман Дмитро Лубінець.
Представники Омбудсмана мали перевірити, чи є доступною будівля закладу для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.
У офісі переконують, що група показала службові посвідчення та в супроводі працівника лікарні стала оглядати корпус, в якому розташовані хірургічне та ЛОР-відділення. Невдовзі після того, як монітори виявили порушення, з’явився директор медзакладу та, за словами групи, став поводитися “зухвало та насмішкувато”, називаючи їх “діячами” та “мальчіками”, як розповіли вони у коментарі “Громадському”.
У лікарні журналістам видання навели іншу версію події. Так, нібито монітори “з першого слова спілкування з працівниками лікарні задали агресивно-категоричний та безкомпромісний тон”, а у приймальні навіть нецензурно лаялись під час особистого спілкування.
Щодо документів, які вимагали монітори, то це були копії установчих документів медзакладу, технічний паспорт приміщення, акт перевірки пожежної служби та інші.
Заступниця директора лікарні Юлія Волошин у коментарі журналістам наголосила, що не отримала від представників Омбудсмана “жодного документа, у якому зазначалася б підстава для перевірки та їхні повноваження”. Монітори мають право вимагати такі документи.
Ще одна конфліктна ситуація, за словами Волошиної, трапилась, коли монітори хотіли сфотографувати побачені порушення. Їм відмовили, бо “заклад є об’єктом критичної інфраструктури”.
В Офісі омбудсмана наголошують, що моніторинговий візит відбувався згідно із Законом України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”.
Санкція статті, за якою кваліфікувала поліція випадок, передбачає штраф від 3400 до 5100 гривень, або арешт на строк від 3 до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 2 років, або позбавленням волі до 2 років.
Нагадаємо, що поранені українські військові скаржаться, що не можуть отримати реабілітаційні послуги у лікарнях в повному обсязі через фізичну недоступність будівель.