У Криму “суди” ухвалили шість нових вироків за ухилення від призову до російської армії – правозахисники

Дата: 03 Червня 2021
A+ A- Підписатися

Незаконні “суди” в Криму ухвалили шість вироків проти кримчан через “ухилення від служби в Збройних силах Росії”.

Про це інформує Кримська правозахисна група (КПГ) на своїй фейсбук-сторінці.

У травні кримські правозахисники зафіксували 13 нових кримінальних справ і шість нових вироків щодо жителів Криму за ст. 328 КК РФ. Отже, загалом зафіксовано 218 кримінальних справ за ухилення від призову, з яких щодо 199 справ “суди” ухвалили вироки.

Відомо, що у квітні 2021 року військовому комісару Красноперекопська і Красноперекопського району Криму Прокуратура АРК повідомила про підозру в порушенні законів і звичаїв війни, зокрема через примус цивільного населення півострова до служби в російській армії.

РФ вважає, що може займатися мілітаризацією в Криму, наполягаючи на законності тимчасової окупації.

“Росія – суверенна держава, і на своїй території має право проводити навчання, розміщувати будь-які об’єкти, оголошувати призов до армії для своїх громадян та організовувати патріотичне виховання молоді”, – сказала представниця МЗС РФ Марія Захарова в грудні 2020 року.

Нагадаємо, за міжнародним гуманітарним правом Росії, як країні-окупанту, заборонено призивати мешканців окупованої до Збройних сил РФ. Мобілізація мешканців окупованих територій до лав армії держави-окупанта, а також постійна на території Криму пропаганда служби в ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської конвенції).

Прокурор Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний раніше спростував чутки про те, що українські правоохоронці переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії. Такі кримчани, за його словами, потерпілі відповідно до українського та міжнародного кримінального законодавства. Утім, українські правоохоронці переслідуватимуть тих громадян України з Криму, які воювали проти Збройних сил України. 

Як відомо,  за російським законодавством після п’яти місяців служби кримчан можуть скерувати до будь-якого іншого місця дислокації російської армії – до Російської Федерації, на Донбас або до Сирії

Минулого року українські правоохоронці спільно з правозахисниками передали до Міжнародного кримінального суду звернення про незаконний примус кримчан до служби в російських збройних силах. Цьогоріч прокуратура оголосила підозру “військовому комісару” Євпаторії та Сак через “примус кримчан служити в Збройних силах Росії”.

Раніше МЗС України заявило, що, призиваючи кримчан до своєї армії, Росія вчинила 12 воєнних злочинів за всі роки окупації. За даними Кримської правозахисної групи, з 2014 року Росія незаконно призвала понад 28 тисяч жителів півострова.

Правозахисники неодноразово зверталися до кримчан із закликами розповідати про факти призову, надсилаючи копії повісток, фото- й відеоматеріали на info.crimeahrg@gmail.com. Водночас вони нагадують, що українські правоохоронці не переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії, та вважають їх потерпілими.

Раніше Прокуратура АРК оголосила про підозру військовим комісарам Євпаторії та СакЧорноморського та Роздольненського районів через “примус кримчан служити в Збройних силах Росії”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter