“Суд” окупантів залишив під арештом до 3 листопада політв’язня Нарімана Джеляла

Дата: 02 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

Кримськотатарський активіст і політик Наріман Джелял залишиться під арештом до 3 листопада. Таке рішення виніс підконтрольний Росії “Верховний суд” окупованого Криму на засіданні 1 жовтня, розглянувши апеляцію захисту. Таким чином термін  перебування активіста в слідчому ізоляторі скорочено на один день.

Про це повідомляє “Крим.Реалії” з посиланням на коментар адвоката Миколи Полозова.

Наріман Джелял і Микола Полозов в залі кримського “суду”. Фото: Ельмаз Акімова

Микола Полозов зазначив, що судові засідання за подібними справами повинні відбуватися у відкритому режимі. У даному ж випадку, засідання відбувалося у закритому режимі, а під приміщенням “суду” стояли автозаки та Росгвардія для того, щоб “не дати людям зібратися і висловити свою підтримку Наріману Джелялову“.

Це в мініатюрі те, що робить російська влада з кримськотатарським народом: намагається змусити мовчати, задушити залякати кийками та багаторічними термінами. Що стосується рішення суду, суд змінив рішення Київського районного суду (Сімферополя – ред.), але абсолютно знущально знизивши на один день термін утримання під вартою. Звісно ж, це рішення є абсолютно незаконним. І це рішення апеляційної інстанції ми будемо оскаржувати в касації“, – сказав захисник.

У Сімферополі перед початком судового засідання по апеляції на арешт Джеляла 1 жовтня співробітники російської поліції не допускали слухачів на територію “суду” і переписували їх паспортні дані. Співробітники поліції при цьому затримали активістку Лейлю Яшлавську, яка також прийшла на “суд”. Згодом жінку відпустили з будівлі російської поліції в Сімферополі, протримавши її там понад п’ять годин.

Як відомо, Наріману Джелялу знову посилили звинувачення. Тепер йому загрожує до 20 років позбавлення волі. Раніше ФСБ уже посилювала звинувачення проти Джеляла, перекваліфікувавши інкриміноване Наріману діяння з пособництва в скоєнні диверсії на повноцінну участь у скоєнні диверсії.

Нагадаємо, після проведення саміту Кримської платформи в Києві в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим розпочалася нова хвиля переслідувань кримських татар

У ніч проти 4 вересня російські силовики провели обшук у Нарімана Джеляла, кримськотатарського політика, викладача, політолога і журналіста, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Також 3 та 4 вересня в Криму співробітники ФСБ обшукали помешкання та затримали чотирьох кримських татар: Асана Ахтемова, Азіза Ахтемова, Шевкета Усеїнова та Ельдара Одаманова. Усіх затриманих окупаційна влада пов’язує з нібито диверсією на газопроводі біля села Перевальне під Сімферополем. Наразі невідомо, чи дійсно було взагалі пошкодження газопроводу.
 
7 вересня ФСБ оприлюднила заяву, у якій звинуватила затриманих у диверсії на замовлення Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України та Меджлісу. Російські ЗМІ також поширили відео ФСБ з нібито “зізнаннями” заарештованих у Сімферополі 6 вересня кримчан Азіза й Асана Ахтемових. ГУР Міноборони України відкинуло обвинувачення ФСБ щодо нібито причетності відомства до пошкодження газопроводу в Перевальному.
 
Сполучені Штати Америки рішуче засудили затримання 4 вересня заступника голови кримськотатарського Меджлісу Нарімана Джеляла та щонайменше 45 кримських татар російською окупаційною владою в Криму. США, КанадаЧехія та Представництво Європейського Союзу в Україні закликали російську окупаційну владу негайно звільнити їх.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter