Рада Церков виступила проти домашнього насильства. Раніше її члени виступали проти Стамбульської конвенції

Дата: 01 Грудня 2020
A+ A- Підписатися

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій констатує, що в Україні існує проблема домашнього насильства, і виступає за просвітництво українців щодо цього питання та боротьбу проти насильства. 

Про це повідомили на сайті організації. 

Фото: AFP

У грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та закон, що мав допомогти реалізувати положення Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Однак документи ухвалили з поправками, що вилучили з тексту поняття “ґендер”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерно зумовлене насильство”, “ґендерні стереотипи” та “сексуальна орієнтація”.

Відкрито проти ратифікації конвенції виступали, зокрема, у Раді Церков, члени якої звернулися до тодішнього голови Верховної Ради Андрія Парубія та очільника комітету ВР України з питань соціальної політики Людмили Денісової з офіційними заявами про те, що поняття “ґендер” загрожує українській сім’ї, попри думки експертів з цього приводу. 

“Релігійні лідери різних конфесій розуміють, що сьогодні існує потреба розвивати нормативно-правову базу України задля спільної безпеки та розвитку культури ненасильницького співжиття, особливо в родинах. Від імені релігійних спільнот, які ми представляємо, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заохочує парламент та уряд розвивати національне законодавство на засадах загальної безпеки, моралі та доцільності, для чого готові надати практичні рекомендації та делегувати фахових представників до міжвідомчої робочої групи у разі її створення”, – йдеться в заяві Ради Церков від грудня 2020 року. 

 

Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій разом з Андрієм Парубієм у 2017 році. Фото: ВРЦІРО

Напередодні голова Православної церкви України митрополит Епіфаній закликав українок не мовчати про проблеми домашнього насильства. У Раді Церков також закликають доєднатися до представників різних конфесій, які створили ініціативу “Зупини насильство”, щоб протидіяти насильству вдома. 

У Раді Церков вважають, що можуть допомогти подолати проблему домашнього насильства, зокрема, навчанням дітей і молоді та “наданням турботливої опіки”.

Нагадаємо, що й до пандемії коронавірусу ситуація з домашнім насильством в Україні була кричущою. З початком карантину вона погіршилась, адже жінки та діти, які потерпають від рук кривдників, стали заручниками ситуації та фактично змушені жити з ними в ізоляції. Через це Генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав уберегти їх від епідемії насильства, що поширюється разом з коронавірусом, а згодом до його закликів доєднався Папа Франциск. 

Активісти, правозахисники та міжнародні партнери неодноразово говорили про те, що Україна зможе ефективно розв’язати проблему насилля в сім’ї, ратифікувавши Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству, більш відому як Стамбульська конвенція. У липні поточного року в уряді розповіли, що готові внести до парламенту відповідний законопроєкт.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: