Уже без загравань. Рада церков благословляє домашнє насильство?

Дата: 24 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Учора Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) публічно виступила проти ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція).

Про це під час круглого столу заявив головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і Релігійних Організацій Михайло Паночко, повідомляє Укрінформ.

“Всеукраїнська рада церков зробила два звернення – до Голови Верховної Ради Андрія Парубія і до голови комітету ВР України з питань соціальної політики Людмили Денісової. У цих зверненнях ми висловили нашу чітку позицію стосовно ратифікації Стамбульської конвенції. Всеукраїнська рада пропонує вважати недоцільним ратифікацію Стамбульської конвенції…”,  сказав Паночко.

За його словами, Рада церков зайняла таку позицію щодо ратифікації Стамбульської конвенції тому, що цей документ не передбачає можливості застережень щодо окремих її положень, які стосуються поняття ґендеру в його розумінні як чоловіча та жіноча статі, що несе в собі неприпустимі загрози для інституту сім’ї та подружжя в Україні.

Такі випади з боку Ради церков є неприпустимими, оскільки, по суті, це свідчить про узаконення домашнього насильства з боку церкви. У цьому переконані активістки Всеукраїнської кампанії #КонвенціяУподарунок за ратифікацію Стамбульської конвенції, яку ведуть Amnesty International та Центр інформації про права людини.

“Позиція Ради церков заслуговує осуду. Такі випади з їхнього боку тільки унормовують домашнє насильство. Якщо Рада церков вважає, що слово ґендер загрожує інституту сім’ї, то нехай поспілкуються із жінками, яких били та ґвалтували їхні чоловіки. Вони їм розкажуть, що насправді інституту сім’ї загрожує саме домашнє насильство”,  коментує активістка кампанії, журналістка Центру інформації про права людини Маргарита Тарасова.

“Мене шокує дика необізнаність представників Ради церков стосовно питання ратифікації Стамбульської конвенції. Чіпляючись до юридичного терміну “ґендер”, визнаного в усьому цивілізованому світі, вони сліпо не хочуть визнавати проблему домашнього насильства в Україні. Якщо раніше вони ще “загравали” з громадськістю та парламентарями, кажучи, що ми не проти ратифікації Стамбульської конвенції, у нас лиш є певні застереження. То сьогодні вони відкрито заявляють – ні. А по суті благословляють на домашнє насильство”,  наголошує співкоординаторка кампанії, головна редакторка сайту Центру інформації про права людини Ірина Виртосу.

Також депутатки з МФО “Рівні можливості” та ґендерні активістки занепокоєні тим, наскільки церква втручається у справи державні, хоча в Конституції України закріплено, що церква відділена від держави.

Зокрема, директорка “Ла Стради” Катерина Левченко на засіданні громадської ради МФО “Рівні можливості”, яке відбулося 3 березня, наголосила, що “церква стає частиною державних процесів”.

Нагадаємо, активістки кампанії #КонвенціяУподарунок збирають підписи під зверненням до голови Верховної Ради України Андрія Парубія та голови Комітету ВР у закордонних справах Ганни Гопко із закликом щодо термінової ратифікації Стамбульської конвенції.

ПІДПИСАТИ ЗВЕРНЕННЯ тут

Активістки кажуть – статистика красномовна, щоб не відкладати ратифікацію цього міжнародного документу.

За інформацією, наданою Міністерством соціальної політики України, протягом 2016 року зафіксовано 96 143 звернення за фактом насильства в сім’ї, з яких 85 037 звернень надійшло від жінок.

Також згідно з аналізом дзвінків на Національну “гарячу” лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації протягом 2016 року з питань, пов’язаних з домашнім насильством, було отримано 34 758 дзвінків.

Крім того, протягом 2015 року кількість таких дзвінків склала 2 486, що свідчить про збільшення кількості звернень протягом року у 14 разів.

“У темі насильства щодо жінок та домашнього насильства найчастіше оперують цифрами і статистикою. Але ми маємо усвідомити, що за кожною цифрою стоїть життя конкретної людини, її свобода і почуття власної гідності. Тому ми продовжуємо нашу кампанію #КонвенціяУПодарунок і збираємо підписи під зверненням до Андрія Парубія і Анни Гопко з проханням зробити все можливе задля пришвидшення процесу ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульської конвенції). Хочу підкреслити, що кожен підпис – це надважливий внесок у нашій спільній боротьбі з насильством в Україні”,  коментує співкоординаторка кампанії, директорка Amnesty International Ukraine Оксана Покальчук.

Навіщо ратифікувати Стамбульську конвенцію:

– забезпечити належне розслідування на основі свідчень потерпілих та справедливий розгляд справи у суді;

– забезпечити повагу правоохоронних органів до потерпілої особи в момент, коли вона повідомляє про випадки травмування;

– створити національну лінію телефону довіри;

– ізолювати кривдника від потерпілої особи й гарантувати безпеку потерпілій особі;

– гарантувати комплексну допомогу потерпілій особі й ефективне покарання кривдника.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter