Понад 325 тисяч українців повідомили про пошкоджене чи зруйноване майно в “Дії”
З початку повномасштабного вторгнення Росії понад 325 тисяч українців повідомили про пошкоджене чи зруйноване майно через “Дію”.
Про це розповіли в уряді.
Озвучуючи цю цифру, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков додав, що обов’язок України як держави – забезпечити необхідний механізм компенсації потерпілим.
“Ми не чекатимемо репарацій, а використаємо арештовані російські активи для компенсацій”, – каже міністр.
Цього тижня Верховна Рада розгляне законопроєкт, що має встановити механізм компенсації, про який каже Кубраков. За ідеєю депутатів, люди, житло яких зруйнували росіяни, зможуть придбати нове через сертифікат.
Розмір компенсації вираховуватимуть комісії при органах місцевого самоврядування на підставі методики, яку ще треба розробити урядовцям.
Із сертифікатом можна буде купити житло на первинному чи вторинному ринках у будь-якому населеному пункті країни, але не на тимчасово окупованих територіях та в місцях проведення бойових дій.
Якщо закон ухвалять, то пріоритетно надаватимуть компенсації учасникам бойових дій, людям з інвалідністю, яку вони отримали внаслідок війни, сім’ям загиблих ветеранів та іншим соціально вразливим групам населення.
Нагадаємо, що майже всі українці чекають компенсацій за війну від Росії, але в успіх у цьому процесі вірить лише третина. Також майже 60% власників пошкодженого житла чекають завершення війни, щоб почати відновлення.
В уряді сподіваються, що основним джерелом для відновлення України стануть конфісковані російські активи.
Якщо ви плануєте повідомити про пошкоджене чи знищене майно, то прочитайте спеціальну інструкцію про те, як це зробити.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.
Фотографія обкладинки: Reuters / Baz Ratner