Як подати заявку про пошкоджене під час війни майно через “Дію”

Дата: 30 Березня 2022

Через російське вторгнення до України тисячі громадян у різних містах країни залишилися без домівок. Станом на кінець березня російські війська в Україні знищили приблизно 4500 житлових будинків.  Держава допоможе їх відбудувати. Тепер у застосунку “Дія” можна повідомити про пошкоджене чи знищене майно. Це допоможе оцінити збитки, щоб після перемоги їх відшкодувати.

 

Мінцифри у своєму телеграм-каналі надає алгоритм подання заявки про втрачене майно, передбачене постановою Кабінету Міністрів. 

 
Хто може подати заявку

Послугою можуть скористатися тільки громадяни України, у яких від початку війни 24 лютого було: 

знищене нерухоме майно — квартири, інші житлові приміщення в будівлі, приватні житлові будинки, садові та дачні будинки, які знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, та відновлення яких шляхом ремонту чи реконструкції не є можливим або є економічно недоцільним;

пошкоджене нерухоме майно — квартири, інші житлові приміщення в будівлі, приватні житлові будинки, садові та дачні будинки, які пошкоджені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, та можуть бути відновлені шляхом ремонту чи реконструкції.

Водночас наразі подати інформацію про дачні та садові будівлі неможливо. Така можливість з'явиться незабаром. 

Як подати заявку на пошкоджене майно в "Дії"

Оновіть застосунок. У розділі "Послуги" оберіть "Пошкоджене майно".Заповніть форму, вказавши необхідну інформацію: дані про об'єкт, який пошкоджено, фото та опис пошкоджень і контактні дані.

Для заповнення форми вам знадобиться ПІБ власника пошкодженого житла, РНОКПП (картка платника податків), контакти власника.Заповнивши форму, ви можете завантажити її у форматі PDF або отримати на електронну пошту.

І що далі?

Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінювання та компенсації, що будуть визначені урядом найближчим часом.

Хто реалізовує цю послугу

Мінстерство цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS" та Офісу ефективного регулювання BRDO.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter