Бойка планують відкликати з Комітету Ради з прав людини через проросійську заяву щодо перейменування міст
15 грудня Юрій Бойко оприлюднив у тіктоці відео, в якому обговорив “радикалів”, що перейменовують міста, зносять пам’ятники, а також порушив питання мови та церкви. Наступного дня парламентарі підготували проєкт постанови для відкликання його з посади члена Комітету Верховної Ради з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Про це повідомив голова парламентського Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Бойко, згадуючи демонтаж пам’ятників Христофору Колумбу в США, заявив, що в Україні “радикали” також почали зносити пам’ятники, змінювати назви міст і забороняти людям користуватися рідною мовою чи відвідувати бажану церкву. Він також зазначив, що цей рух продовжується і насильство триває.
Очільник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко прокоментував заяву народного депутата, зазначивши, що дивно чути подібні твердження від Бойка у 2024 році, зокрема щодо насильства над людьми, без згадки Росії. Він підкреслив, що “єдині, хто здійснює насильство над українцями, – це росіяни”.
Коваленко також додав, що було б корисно, якби народний депутат, якщо він дійсно працює в інтересах України, постійно казав би про це публічно. Однак він зауважив, що бачить зовсім іншу ситуацію, що, на його думку, є обурливим.
Юрчишин тим часом опублікував допис, у якому зауважив, що Бойко нагадав про свої справжні інтереси та захист “агресора”. Він підкреслив, що йому соромно, що Бойко досі є членом Комітету з прав людини, адже людина, яка розпалює міжетнічну ворожнечу, не може бути частиною цього органу.
Через це парламентарі ініціювали відкликання Бойка, оскільки його призначила до комітету партія “Опозиційна платформа – за життя”, яку вже розформували й заборонили в Україні.
Юрчишин також додав, що йому б хотілося повністю виключити Бойка з Ради, але для цього необхідно, щоб у кримінальній справі ухвалили вирок.
Нагадаємо, що Рада нацбезпеки й оборони в березні 2022 року на час воєнного стану вирішила зупинити в Україні будь-яку діяльність партій, пов’язаних з Росією.
3 травня того ж року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що забороняє в Україні проросійські партії. 14 травня його підписав президент Володимир Зеленський.
Мін’юст подав 17 позовів до суду про заборону проросійських партій.
Серед заборонених партій опинилися такі:
- Опозиційний блок;
- “Соціалісти”;
- “Наші”;
- “Держава”;
- Блок Володимира Сальдо;
- Партія справедливості та розвитку;
- Соціалістична партія України;
- Ліва опозиція;
- Партія Шарія;
- партія “Опозиційна платформа – За життя”;
- “Щаслива Україна”;
- “Русь єдина”;
- Союз лівих сил;
- Прогресивна соціалістична партія України.