Офіс генпрокурора має виплатити люстрованим працівникам близько 50 мільйонів

Дата: 16 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Наразі в судах перебувають 1006 справ за позовами колишніх працівників органів прокуратури як до Офісу генпрокурора, так і до регіональних прокуратур, і 676 з них стосуються поновлення на роботі в Офісі генпрокурора.

Про це повідомила очільниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова, передає Укрінформ.

Люстровані працівники органів прокуратури у своїх позовах вимагають не тільки поновлення на роботі, але й відшкодування морального збитку та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. За словами Венедіктової, суди вже розглянули 34 позови, “з них відмовлено в задоволенні дев’яти, це про поновлення на посаді, задоволено 15 позовів і стягнено на користь позивачів ще 4,8 млн грн, тобто ці кошти вже ОГП мусить виплатити”.

“Крім того, у нас є питання люстрації. На сьогодні вже десь 60 позовів задоволено. “Полюстрованим” треба виплатити десь 50 млн грн”, – зазначила генпрокурор.

Вона також уточнила, що над питанням переатестації люстрованих прокурорів працює окремо створена комісія. Водночас створили її за тими самими критеріями, що й інші комісії.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року ЄСПЛ визнав порушення під час української люстрації, зокрема, права на повагу до приватного і сімейного життя і Кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції., а також права на справедливий суд і Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи впродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Як відомо, так званий закон про люстрацію передбачав звільнення посадовців, які допомагали колишньому президентові Віктору Януковичу узурпувати владу, були причетними до переслідувань активістів під час протестів на Майдані, а також співпрацювали з іноземними спецслужбами для підриву територіальної цілісності України. Згідно з документом, з посад держслужбовців усували й тих, хто в минулому обіймав пости в КПРС і КДБ.

Ще під час ухвалення закону правозахисники критикували деякі його пункти, що, на їхню думку, порушували право людини на захист приватного життя. Також вони казали про те, що люди, які підпали під люстрацію, мали можливість оскарження рішення про усунення в судовому порядку з дотриманням права на справедливий суд.

За півтора року після початку люстрації в Україні встигли звільнити майже тисячу посадовців, що становить 1/5 їхньої загальної кількості.   

Нещодавно в Мін’юсті розповіли, якою бачать оновлену люстрацію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter