Очільнику російської авіакомпанії “Сєвєрсталь” загрожує дев’ять років в’язниці через незаконні пасажирські перевезення до Криму

Дата: 22 Січня 2024
A+ A- Підписатися

Українські правоохоронці повідомили про підозру генеральному директору авіапідприємства “Сєвєрсталь” через незаконні пасажирські перевезення до тимчасово окупованого Криму.

Про це інформує пресслужба Прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. 

Микола Івановський

Слідство встановило, що громадянин РФ з 2018 року і досі організовує незаконні регулярні пасажирські авіаперевезення до та із закритого міжнародного аеропорту “Сімферополь”.

“Зокрема, підозрюваний забезпечив виконання рейсів із Череповця, Петрозаводська, Ухти та решти “російської глибинки”. Під його керівництвом починаючи з 2018 року і дотепер він здійснив близько тисячі незаконних рейсів до та з аеропорту “Сімферополь”, розташованого на окупованому півострові”, – мовиться в повідомленні.

Крім того, правоохоронці зазначають, що під час планування перевезень компанія підтримувала зв’язок з Росавіацією для подальшого узгодження та затвердження незаконних польотів суден “Сєвєрсталі”.

Згідно з відкритими даними, генеральним директором авіапідприємства “Сєвєрсталь” є Івановський Микола Миколайович (Ivanovskiy Nikolay Nikolayevich). Він обіймає посаду з 2015 року.

Обвинувачуваному загрожує до дев’яти років позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що генеральному директору російської авіакомпанії “Уральські авіалінії” загрожує дев’ять років в’язниці за незаконні пасажирські перевезення до окупованого Криму.

Нагадаємо, у березні 2023 року Дарницький районний суд Києва заочно засудив до десяти років в’язниці незаконну “суддю”, що причетна до депортації кримчанина з території тимчасово окупованого Криму.

Як відомо, з початку тимчасової окупації Криму Росія проводить агресивну політику колонізації півострова. Із 2014-го до 2021 року до Криму, за різними оцінками, незаконно переселилися від 600 тисяч до мільйона громадян Російської Федерації. Водночас десятки тисяч громадян України змушені були виїхати з Криму через “отруйну” атмосферу на півострові та політичні репресії, від яких найбільше потерпають кримські татари та українці.
 
Також як інструменти такої політики примусового видворення окупаційна влада використовує власне міграційне законодавство і законодавство про адміністративні правопорушення та незаконно створені на півострові підконтрольні їй “суди”.
 
Видворення країною-окупантом цивільного населення з окупованої території є воєнним злочином. Правозахисники та фахівці з міжнародного права пояснюють, що з моменту тимчасової окупації на території АР Крим і міста Севастополя діє правовий режим міжнародного збройного конфлікту та підлягають застосуванню закони й звичаї війни, що передбачено нормами міжнародного гуманітарного права, зокрема ст. 42 Гаазького положення 1907 року та  ст. 2 IV Женевської конвенції “Про захист цивільного населення під час війни”.
 
Українська влада анонсувала плани з деокупації Криму. Також вона неодноразово закликала громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість.
 
Під час саміту Кримської платформи в серпні 2022 року президент Володимир Зеленський висловив переконання у квітучому майбутньому Криму після його деокупації.
 
Представництво президента України в Автономній Республіці Крим оприлюднило детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter