МОК може пустити спортсменів з РФ та Білорусі на змагання, посилаючись на недискримінацію за національністю

Дата: 27 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Україна, Естонія, Латвія, Литва та Польща шкодують, що Міжнародний олімпійський комітет “використав занепокоєння”, висловлені в ООН щодо недопущення російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань.

Таку заяву опублікували на сайті Кабінету Міністрів України. 

Російські спортсмени з прапором Олімпійського комітету Росії (ОКР) під час церемонії відкриття зимових Олімпійських ігор у Пекіні у 2022 році. Фото: AFP

Торік наприкінці лютого, коли Росія почала повномасштабне вторгнення до України, МОК рекомендував заборонити російським та білоруським спортсменам, а також спортивним суддям брати участь у міжнародних змаганнях. 

Деякі з тих, хто таки потрапив на такі змагання, опинились у скандалах. До прикладу, російський гонщик Артем Северюхін під час церемонії нагородження на чемпіонаті світу з картингу віддав нацистський салют. Мати Северюхіна потім виправдовувала його тим, що він “надіслав сердечка їй та команді”, а тренер казав, що “Артем просто емоційно радів перемозі, пишався за себе та команду”.

Северюхін виступав під італійським прапором, бо Міжнародна автомобільна федерація (FIA) заборонила спортсменам з Росії та Білорусі виступати під своїми.

Хтось побачив у моїх діях поганий жест, але це не так”, – коментував сам він свій вчинок. 

Скриншот відео

Також російський гімнаст Іван Куляк змагався торік у березні на етапі Кубка світу в Досі з літерою Z, приклеєною на його форму, чим спричинив обурення у світі.

Втім, рішення МОК не пускати російських та білоруських спортсменів називають дискримінацією в ООН. В організації кажуть, що комітет має зробити “все для того, щоб жоден спортсмен не зазнав дискримінації на ґрунті національності”. 

“Не національність спортсменів визначає їхню роль, а той факт, що вони спонсоруються / підтримуються своїми урядами чи компаніями, які підтримують кремлівський режим, який продовжує свою агресивну війну проти України, або навіть вони є безпосередньо російськими військовими… Багато спортсменів з України досі не можуть брати участь у спортивних змаганнях через напад Росії на їхню країну”, – нагадали у своєму зверненні до МОК Україна, Естонія, Латвія, Литва та Польща. 

МОК заявив, що готовий змінити свою позицію щодо питання російських та білоруських спортсменів, втім у комітеті пообіцяли, що якщо ці спортсмени й братимуть участь у змаганнях, то виступатимуть під нейтральними прапорами. Також ці спортсмени не мають підтримувати війну проти України та повинні пройти обов’язкову перевірку на допінг.

Серед критеріїв “підтримки” в МОК згадували носіння на одязі літери Z. В Україні використання цього символу та літери V під забороною з минулого року. 

Російський гімнаст Іван Куляк

Наступне засідання виконавчого комітету МОК відбудеться 28–30 березня цього року. 

“Хоча МОК ще не ухвалив остаточних рішень, ми наполегливо закликаємо його переглянути свої плани та повернутися до початкової, перевіреної позиції, яку підтримує міжнародна спільнота. Росія та Білорусь мають у своєму розпорядженні шлях для повернення своїх спортсменів у міжнародну спортивну спільноту, а саме припинення загарбницької війни, розв’язаної Росією за співучасті Білорусі, і відновлення поваги до суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів”, – нагадали Україна, Естонія, Латвія, Литва та Польща.

Чимало російських спортсменів служать у збройних силах РФ або пов’язані з військовими організаціями. 

Нагадаємо, що росіяни пошкодили спортивної інфраструктури в Україні на щонайменше 250 мільйонів доларів та вбили щонайменше 184 спортсмени та спортсменки. 

ZMINA писала про те, що:

  • через обстріли Кривого Рогу загинула 20-річна чемпіонка України зі спортивних танців Дар’я Курдель
  • захищаючи Маріуполь, загинув боєць “Азову”, чемпіон України з кікбоксингу Олексій Янін
  • у Маріуполі також загинула 14-річна важкоатлетка Аліна Перегудова
  • загинув унаслідок бомбардувань Маріуполя й багаторазовий чемпіон України з водного поло та екскапітан національної збірної Євген Обединський. Після смерті росіяни депортували його доньку Кіру до Росії, однак нині дівчину повернули рідним; 
  • закатували росіяни в місті Тростянець спортсмена Сергія Проневича.
П’ятеро загиблих унаслідок повномасштабного вторгнення Росії українських спортсменів: Дар’я Курдель, Олексій Янін, Аліна Перегудова, Євген Обединський та Сергій Проневич
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter