Киян на самоізоляції контролюватимуть через Telegram
За дотриманням умов самоізоляції киян, які мають її дотримуватися через підтверджене інфікування COVID-19 або підозру на таке інфікування, міська влада стежитиме, використовуючи спеціального Telegram-бота.
Про це розповіли в КМДА.
За словами радника мера столиці Володимира Бондаренка, людям кілька разів на день надходитимуть push-повідомлення, на які вони мають відповісти протягом 10 хвилин, увімкнувши геолокацію на смартфоні. Якщо опитуваний перебуває поза зоною самоізоляції (різниця в даних геолокації 100 метрів) чи ігнорує повідомлення, то до нього відправлять уповноважених осіб.
Якщо уповноважені особи підтвердять факт порушення карантину, то на порушника складуть адміністративний протокол.
Нагадаємо, що нещодавно Кабінет Міністрів визначив порядок контролю самоізоляції за допомогою електронного додатка “Дій вдома”. Люди, які мають перебувати на самоізоляції, зможуть обрати один із двох запропонованих варіантів перевірки дотримання карантину.
Міністерство цифрової трансформації презентувало додаток для контролю за обсервацією та самоізоляцією українців на початку квітня. Відстежувати самоізоляцію українців Мінцифри доручив Кабінет Міністрів. Міністерство планувало запустити окремий мобільний додаток для контролю, а ще раніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розповідав про плани розпочати контроль за дотриманням самоізоляції, використовуючи досвід Ізраїлю, де силовики стежать за громадянами через мобільні телефони. Однак наприкінці березня очільник МВС Арсен Аваков заявляв, що у відомстві готові до такого стеження, але розуміють, що це порушує конституційні права громадян.
Відомо, що окрім Ізраїлю в Ірані влада стежить за своїми громадянами нібито через коронавірус. Вона робить це за допомогою спеціально створеного додатка. Як розповіли журналісти видання Vice, після завантаження додатка AC19 у користувачів просять номер телефону, а також запитують дозволу на збір даних про їхнє місцеперебування. Водночас найчастіше прохання дозволити збирати ці дані написано англійською мовою, а не на фарсі, тому багато користувачів не знають, про що їх запитують.
Нещодавно понад 110 організацій світу закликали держави дотримуватися прав людини в умовах використання технологій електронного нагляду для боротьби з пандемією коронавірусу.
Український уряд посилив карантин по всій Україні із 6 квітня, а згодом продовжив його до 11 травня. За цей час поліція намагалася притягнути за порушення карантину сотні осіб, однак суди в 90% випадків стають на бік українців, коли розглядають подібні справи. Так, наприклад, суд не оштрафував чоловіка за відсутність маски, бо держава мала забезпечити його нею за законом.
За час введення карантину уряд уже запровадив чимало обмежень, а тому ZMINA розібралася, які саме дії загрожують вам штрафом.