Хмельниччина очолила антирейтинг безбар’єрності, проте експерти кажуть про необʼєктивність дослідження

Дата: 06 Березня 2024
A+ A- Підписатися

За результатами моніторингу 2023 року Мінвідновлення оприлюднило рейтинг обласних адміністрацій за ступенем безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг. У межах дослідження обстежили 53 855 об’єктів, серед яких ЦНАПи, лікувальні заклади, вокзали, заклади освіти та соціальні тощо.

Звіт опублікували на сайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Так, за результатами обстежень доступності та безбар’єрності Хмельницька область набрала 156 балів із 625 можливих. Це найнижчий результат серед аналізованих регіонів. Також низький ступінь безбар’єрності мають Херсонська, Донецька, Чернівецька та Полтавська області.

Тим часом найкращий рівень доступності відзначають на Львівщині, Волині, Черкащині, Чернігівщині та Вінниччині. 

Водночас система оцінювання цих установ викликала обговорення в колах фахівців, які знаються на питаннях безбарʼєрності. Зокрема, експертка з питань інклюзивності та безбарʼєрності Ніна Мацюк в інтервʼю хмельницькому телеканалу “ТВ7+” зазначила, що для оцінювання будь-якого об’єкта слід напрацювати відповідні критерії, завдяки яким можна було б обʼєктивно подивитися на ту чи іншу будівлю.

“Важливо ввімкнути критичне мислення. Річ у тім, що частково безбарʼєрних обʼєктів, про які йдеться в цьому дослідженні, не може бути. Частково безбарʼєрність забезпечити не можна: обʼєкт або є доступним для всіх, або ні”, – пояснила вона. 

Також Мацюк розповіла, що була в багатьох різних містах України й ситуація всюди є приблизно однаковою. Навіть у тих регіонах, які на мапі позначено як безбарʼєрні, також є багато викликів, які потрібно долати. 

Попри те що експертка вважає цей рейтинг необʼєктивним, вона зазначає, що він популяризував питання безбарʼєрності та підштовхнув місцеві органи влади досліджувати це. 

Нагадаємо, що на ютубі зʼявилося тревел-шоу, у якому ветеран російсько-української війни Олександр Терен разом з українськими відомими людьми на кріслах колісних відвідує різні міста України та випробовує їх на доступність. Наразі вже вийшло два випуски – зі стендапером Василем Байдаком та ведучою Машею Єфросиніною.

Фото обкладинки: Pixabay

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter