Facebook видалятиме твердження про те, що перехворіти на ковід краще, ніж вакцинуватися
Американська компанія Facebook оновила список оманливих тверджень щодо коронавірусу та вакцинації, які видалятимуть із соціальної мережі.
Про це повідомили в блозі компанії.
Після початку пандемії соціальні мережі почали активніше стежити за поширенням інформації, пов’язаної з коронавірусом та вакцинацією. Так, на початку минулого року з фейсбуку почали видаляти дописи, в яких закликають виходити на мітинги проти карантину через коронавірус у деяких штатах США.
Згодом американська компанія Google заборонила публікувати на відеохостингу YouTube матеріали з неправдивою медичною інформацією про ковід, зокрема твердження про те, що затримування дихання може застосовуватись як діагностичний тест на коронавірус чи що молитва має силу проти вірусу.
Згідно з новими правилами з фейсбуку та інстаграму видалятимуть твердження про те, що коронавірус створили в лабораторії, або про те, що вакцини не ефективні. Блокуватимуть і дописи, в яких користувачі розповідають про те, що безпечніше перехворіти, ніж вакцинуватися. Не дозволятимуть у соціальних мережах і публікацій, у яких розповідають популярну теорію змови про те, що вакцини спричиняють аутизм.
З повним списком заборонених тем можна ознайомитися за посиланням.
У фейсбуку повідомили, що впровадять нову політику негайно, а порушників можуть чекати не тільки блокування, але й видалення. Критичні дописи щодо ковіду, які не підпадають під нові правила, у фейсбуку скеровуватимуть до спеціальної команди, яка перевірятиме їх на достовірність. Якщо публікації не проходитимуть перевірки, то їх знижатимуть у стрічці.
Нагадаємо, ще наприкінці минулого року ООН повідомила, що активно бореться зі шкідливими міфами про вакцини, теоріями змов та іншою дезінформацією в соціальних мережах у світі. Роблять це для того, щоб зміцнити довіру людей до системи охорони здоров’я загалом та до вакцинації проти ковіду зокрема.
В Україні люди також вірять у теорії змови, пов’язані з ковідом. 30% громадян вважають епідемію результатом невдалих біологічних експериментів, а 15,9% опитаних погодилися з тим, що вона є диверсією з боку США або Китаю. Майже стільки ж людей вірять у те, що пандемію “вигадали” для перерозподілу капіталу у світі. Менш популярними теоріями змови виявилися такі, що розповідають про “американські біолабораторії в Україні”, прихований вплив Джорджа Сороса або Біла Гейтса.
Дослідження показують, що половина українців не збирається вакцинуватися.
Фотографія обкладинки з відкритих джерел