“Солідарність – це виживання”: в ООН закликали найбагатші країни допомогти світу з вакцинацією від коронавірусу

Дата: 23 Листопада 2020
A+ A- Підписатися

Країни “Великої двадцятки” мають сприяти тому, щоб вакцина проти коронавірусу стала доступною у всьому світі, зокрема в країнах зі слабкими економіками.

Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, повідомляють на сайті організації. 

Цьогорічний саміт G20 уперше відбувся в онлайн-форматі через пандемію коронавірусу. Фото: Reuters

У листопаді спочатку американська фармацевтична корпорація Pfizer, а згодом і їхні колеги з біотехнологічної компанії Moderna заявили про розроблення високоефективної вакцини проти коронавірусу. Під час досліджень на людях перша вакцина допомогла запобігти зараженню в 90% випадків, а друга – у 94,5%.

“Нещодавні досягнення щодо вакцин проти коронавірусу дають промінь надії, але він повинен охопити всіх. Це означає гарантувати, що вакцини розглядають як глобальне суспільне благо, доступне кожному і скрізь. Це не вправа “Зробити добро”. Це єдиний спосіб зупинити пандемію. Солідарність – це виживання”, – сказав Гутерреш під час саміту G20, який цього року проводили онлайн через пандемію. 

Зі свого боку лідери “Великої двадцятки” схвалили ідею рівного доступу до вакцини у світі та заявили, що мобілізують необхідні ресурси для фінансування глобальної системи охорони здоров’я.

За словами Генсека ООН, країни вже інвестували 10 млрд дол., щоб у людей у світі був кращий доступ до інструментів боротьби, однак досі спеціальний фонд COVAX страждає через брак коштів. Для подолання пандемії знадобиться ще близько 28 млрд дол., зокрема 4,2 млрд до кінця цього року. 

В ООН також зазначили, що борються зі шкідливими міфами про вакцини, теоріями змов та іншою дезінформацією в соціальних мережах у світі, щоб зміцнити довіру людей до системи охорони здоров’я. 

Відомо, що вакцинація світу від коронавірусу, на думку експертів, буде складним завданням. Так, BBC з посиланням на Міжнародну асоціацію повітряного транспорту повідомляла, що для тільки для перевезення вакцини всім світом знадобиться 8 тис. великих транспортних літаків. Однак деякі вакцини потребують зберігання за температури нижче ніж нуль градусів, а тому з майбутньої операції вже зараз можна вилучити велику кількість літаків. 

Нагадаємо, що за умови надання Україні безоплатної вакцини проти коронавірусу першими в країні щеплення отримають працівники галузі охорони здоров’я. За час пандемії 17 тис. українських медиків заразилися ковідом, а 132 людини померли внаслідок ускладнень. Водночас у МОЗ вважають, що за кошт підтримки міжнародних партнерів близько 4 млн українців зможуть вакцинуватися від ковіду в першій половині 2021 року. 

Фотографія обкладинки: The Economic Times

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter