До меморандуму про відновлення Криму після його деокупації вже долучилися перші 15 великих бізнесів

Дата: 24 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

15 міжнародних, національних та локальних бізнесів долучилися до відкритого меморандуму про відновлення та розвиток підприємництва на Кримському півострові після його деокупації.

Про це за підсумками третього саміту Кримської платформи повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Серед підписантів меморандуму – компанії Nokia, Fozzy Group, Vodafone, Kyivstar, Genesis, SoftServe Ukraine, Monobank, Sigma Software, SQUAD, Ribas Hotels, Edem, Okko, Lifecell, Добробут, CMS Group, Luxoft.

Крім того, листи підтримки направила міжнародна компанія Jacobs, яка є однією з найбільших інжинірингових компаній США, компанія Expedia, яка є одним зі світових лідерів на ринку туристичних технологій та EPAM, лідер у сфері інформаційних технологій.

Про свою готовність інвестувати в інфраструктуру на всій суверенній території України заявила компанія Ryanair та Royal HaskoningDHV, одна з найбільших світових консалтингових компаній у сфері розвитку авіації, будівництва, енергетики, транспортної інфраструктури, урбаністики, яка має представництва у понад 30 країнах світу.

Під час саміту Кримської платформи з відеозверненнями на підтримку економічного відновлення та відбудову звільненого Криму приєдналася Всесвітня туристична організація — єдиний орган при ООН, який навесні 2022 року анулював членство Росії у своєму складі. Організація об’єднує 157 країн.

Водночас підтримала ініціативу Всесвітня рада з подорожей та туризму — ця міжнародна організація представляє понад 200 компаній, оборот яких становить понад 600 млрд доларів США (30 % усього ринку). Серед членів ради – ALL – Accor Live Limitless, Airbnb, Carnival Corporation, Hilton, InterContinental Hotels & Resorts, Marriott Hotels, MSC Cruises, Radisson і Uber.

"Ми створимо у Криму найбільший технологічний Центр Східної Європи. Вільні економічні зони, скасування валютного регулювання, сучасна цифрова інфраструктура та безмежні можливості для навчання та саморозвитку. Разом з Україною у Крим повернеться гідний рівень життя.

Олександр Кубраков

Він вказав, що тимчасова окупація Кримського півострова “перетворила його на символ імперської, антигуманної, терористичної та шовіністської сутності Росії”.

“Однак сьогодні ми говоримо про інше майбутнє Криму. З відновленням після тимчасової окупації, з розвитком інфраструктури, з поверненням інвестицій, туристів, свободи говорити та діяти”, — зазначив Кубраков.

У Мінвідновлення наголошують, що попри фактичне знищення Росією економіки, бізнесу і туризму на півострові, попри втрати від екологічного тероризму, він стане кращим, аніж був.

“Економічна потужність, великі порти й морські маршрути. Технологічні парки та R&D центри провідних ІТ-компаній світу. Сучасна освітня інфраструктура. Новий туристичний бренд. Все це — складові відновлення звільненого Криму. Вже сьогодні долучитись до відновлення півострова готові десятки провідних компаній та міжнародних організацій. Впевнена, що разом ми відновимо український Крим”, – зазначила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.

У Мінвідновлення назвали підтримку провідних бізнесів з України та усього світу безпрецедентною.

Доєднатися до Меморандуму можна за посиланням.

Під час третього саміту Кримської платформи президент Володимир Зеленський заявив, що Росія ізолювала Крим, і що сучасність до півострова здатна повернути лише Україна. 

Він зазначив, що повоєнна трансформація України забезпечить для Криму такі економічні зміни, які дозволять йому працювати та бути економічно привабливим увесь рік, а не лише в сезон.

Як відомо, 23 серпня в Києві відбувся Міжнародний саміт Кримської платформи. Цьогоріч до Міжнародної Кримської платформи долучилися Сербія, Бахрейн, Арабські Емірати та Тиморські острови. Отже, кількість учасників Кримської платформи сягнула 67 – держави Європи та Азії, обох Америк, Африки, міжнародні організації. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter