Держдума РФ попросить Роскомнагляд офіційно визнати, що веселка не повʼязана з ЛГБТ

Дата: 15 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

У РФ збільшилася кількість випадків, коли росіяни скаржаться до правоохоронних органів на так звану “пропаганду ЛГБТ” через зображення веселки. 

Про це заявив віцеспікер Держдуми РФ Владислав Даванков.

Фото: Сanva

“Господарчі суб’єкти, громадські організації, організації культури бояться використовувати зображення веселки, оскільки веселковий прапор також використовується як символ ЛГБТ- спільноти”, – зазначив він.

Даванков зазначив, що Роскомнагляд своїм наказом затвердив критерії оцінювання інформації, яка нібито “пропагує нетрадиційні сексуальні стосунки”. Однак у них відсутні положення, які б однозначно вказували на можливість притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності за використання зображення веселки як символу ЛГБТ.

Веселкові прапори зустрічаються в різних культурах та використовується різними організаціями. Зокрема, подібні прапори є символами руху за мир, корінних народів Америки. Крім того, веселковий прапор є прапором одного зі штатів Бразилії та перуанського міста.

Також веселковий прапор є символом ЛГБТ-прайду. Проте, на відміну від веселки, у ЛГБТ-прапорі шість кольорів – там немає блакитного. 

У Росії за “пропаганду ЛГБТ” почали карати від 2013 року. Спочатку поширювати інформацію про життя ЛГБТ-людей заборонили серед дітей, а потім заборону розширили на всіх громадян. 

Правозахисники вже за рік після ухвалення першого закону фіксували сплеск гомофобії в РФ та нападів на ґрунті ненависті, зокрема вбивств. Втім, навіть якщо вбивць вдається зробити фігурантами кримінальних справ, це не гарантує їхнього покарання.

До прикладу, на початку цього року росіянина Юрія Яновського засудили до майже двох років колонії за вбивство трансжінки, але звільнили з-під варти в залі суду. Вбиту ним жінку вдалось упізнати лише за імплантами в тілі.

Також декілька років тому в Росії суд присяжних виправдав Романа Едалова, який на стоянці в Москві вбив ножем гея, що чекав на таксі. Після розголосу в апеляції вбивцю вже інші присяжні визнали винним, втім додали, що він заслуговує на “поблажливість”. 

Через погрози від гомофобів деякі ЛГБТ-люди вимушені тікати з Росії сім’ями. 

Нагадаємо, що у квітні цього року в столиці російської республіки Татарстан Казані силовики затримали двох чоловіків, яким закидають “пропаганду ЛГБТ”. Хлопці ведуть телеграм-канал, де розповідають про свої стосунки. У ньому ж вони повідомили про затримання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter