Через Грецію та Угорщину посли ЄС не домовилися про 11-й пакет санкцій проти Росії

Дата: 08 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Через Грецію та Угорщину посли ЄС не досягли політичної угоди щодо запровадження 11-го пакета санкцій проти Росії і продовжать перемовини наступного тижня.

Про це інформує “Європейська правда” з посиланням на Politico.

Основна причина провалу угоди в тому, що Греція та Угорщина все ще не погоджуються з тим, що Україна внесла до списку “спонсорів війни” деякі з їхніх компаній, що фінансують геноцидальну війну в Україні, сплачуючи податки до російського бюджету. Афіни та Будапешт воліють, щоб їхні компанії були викреслені з цього списку до того, як вони погодять пакет санкцій.

Водночас кілька країн ЄС, зокрема, Німеччина та Франція, занепокоєні забороною на обхід санкцій, оскільки вони побоюються, що це може зашкодити дипломатичним відносинам. 

Європейська комісія вже пом’якшила свої початкові пропозиції, щоб урахувати ці побоювання, і один з дипломатів заявив, що це питання видається таким, яке можливо розв’язати.

Єврокомісія представила ще одну версію пропозиції 11-го пакета напередодні зустрічі в середу, але це не сприяло угоді. Тепер посли ЄС знову обговорять цю пропозицію на своїй зустрічі наступної середи, 14 червня, сподіваючись дійти згоди. 

“Ми дедалі ближче (до погодження санкцій. – Ред.)”, – прокоментував один з дипломатів, визнавши, що засідання Європейської Ради наприкінці червня може стати остаточним дедлайном затвердження рішення.

Каховську ГЕС російські війська підірвали вранці 6 червня, вона не підлягає відновленню. Після цього рівень води в селах та містах почав швидко підвищуватися, через загрозу затоплення на правому березі Дніпра почали евакуацію населення.

Українські посадовці кажуть про “найбільшу техногенну катастрофу в Європі за десятиліття”, а західні партнери України висловлюють обурення, називаючи підрив воєнним злочином.

Контакти для евакуації та допомоги можна знайти тут.

8 червня російські військові обстріляли точку евакуації цивільних з підтопленого Херсона, розташовану на Корабельній площі, поранивши дев’ятьох громадян України, повідомляє Офіс генерального прокурора. Крім того, в тимчасово окупованому місті Олешки на Херсонщині внаслідок підйому води, спричиненого підривом російськими військовими греблі на Каховській ГЕС, загинули вже дев’ятеро людей

Як відомо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.

У березні 2023 року речник російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що домовлятися про мир з Україною зараз неможливо, Росія продовжить воювати, щоб захопити українські землі. 

“Поки що жодних передумов для переходу процесу в мирне річище немає. Для нас абсолютним пріоритетом продовжує залишатися і залишатиметься завжди досягнення поставлених цілей. Наразі вони можуть бути досягнуті лише військовим шляхом”, – цитує Пєскова агентство РИА Новости.

Із 24 лютого 2022 до 15 лютого 2023 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 21 293 випадки загибелі або поранення цивільних осіб в 1 141 населеному пункті України: 8 006 загиблих і 13 287 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

За даними Офісу генпрокурора України станом на березень 2023 року, унаслідок військової збройної агресії РФ скоєно 72 тисячі воєнних злочинів. Загинули майже 10 тисяч цивільних осіб, понад 13 тисяч цивільних зазнали поранень. Понад 80 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури зруйновано або пошкоджено.

Ірпінь, Київська область, 1 квітня 2022 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За підрахунками ООН, станом на середину серпня понад 3 мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій Сходу та Півдня України.
 
Сім’ї внутрішньо переміщених осіб зі сходу країни тікають від конфлікту до Львова, 10 березня 2022 року

Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі з районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter