Адвоката Януковича хочуть усунути з посади заступника голови ДБР через суд

Дата: 30 Січня 2020
A+ A- Підписатися

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом про визнання протиправним рішення про призначення Олександра Бабікова та Олександра Соколова на посади першого заступника та заступника голови Державного бюро розслідувань. 

Про це йдеться на сайті суду. 

Позивається до суду, вочевидь, кандидат, якого не допустили до конкурсу. Він просить суд  визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії Державного бюро розслідувань про визначення переможців у конкурсі для призначення на посади першого заступника та заступників директора ДБР. Окрім цього, він просить суд зобов’язати комісію допустити його до участі в зазначеному конкурсі.

Суд розглядатиме справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Як відомо, наприкінці січня заступниками директора Державного бюро розслідувань стали Олександр Соколов та Олександр Бабіков. Останній відомий тим, що працював у юридичній фірмі Aver Lex, яка захищала експрезидента Віктора Януковича.

За словами журналістів, не тільки Бабіков має сумнівну репутацію. Так, Олександр Соколов нібито пов’язаний з тимчасовою виконувачкою обов’язків голови відомства Іриною Венедіктовою через бізнес дружини. 

Також питання викликає сама процедура конкурсу на посаду, адже: 

  • оголошення про конкурс опублікували на сайті ДБР не на головній сторінці, а в рубриках;
  • публічно про конкурс не повідомляли;
  • подавати документи на посаду кандидати мали в розпал новорічних свят – із 30 грудня до 2 січня;
  • у цей період телефон конкурсної комісії не відповідав на дзвінки.

Після призначення Бабіков намагався спростувати інформацію активістів про зв’язки з Януковичем, проте згодом на підтвердження слів активістів з’явилися документи. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: