В Офісі генпрокурора спростували заяву заступника директора ДБР Бабікова про відсутність зв’язків з Януковичем

Дата: 28 Січня 2020
A+ A- Підписатися

Новообраний заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков захищав інтереси президента-втікача Віктора Януковича в суді.

Про це з посиланням на прокурора Офісу генпрокурора Яніса Сімонова повідомляє Громадське. 

Ордер на надання правової допомоги з боку Бабікова Януковичу

За його словами, Бабіков брав участь у засіданнях у справі Януковича разом з ним, але на боці захисту колишнього очільника країни.  

“Я з ним брав участь у засіданнях по справі Януковича. Це, зокрема, було засідання (де розглядали. – Ред.) дозвіл на здійснення заочного досудового розслідування щодо подій 18–20 лютого 2014-го”, – розповів він. 

Сімонов додав, що Бабіков представляв інтереси Януковича на кількох засіданнях, зокрема на тих, де адвокати клопотали про відвід судді.

Нагадаємо, що незадовго до цього Бабіков відкинув звинувачення активістів та наголосив, що ніколи не представляв інтересів колишнього президента України Віктора Януковича в суді. 

Хтось із вас із 2014 до 2020 року чув моє ім’я як адвоката, який надає йому правову допомогу? Вам показують документи, де написано про нібито представництво його інтересів… адвокати часто беруть участь у судових засіданнях, а законодавство вимагає подання процесуальних документів в обмежені терміни, інколи виникає необхідність підписати технічний документ у того адвоката, який перебуває в той час в об’єднанні”, – стверджував він. 

Як відомо, наприкінці січня заступниками директора Державного бюро розслідувань стали Олександр Соколов та Олександр Бабіков. Останній відомий тим, що працював у юридичній фірмі Aver Lex, яка захищала експрезидента Віктора Януковича.

За словами журналістів, не тільки Бабіков має сумнівну репутацію. Так, Олександр Соколов нібито пов’язаний з тимчасовою виконувачкою обов’язків голови відомства Іриною Венедіктовою через бізнес дружини. 

Також питання викликає сама процедура конкурсу на посаду, адже: 

  • оголошення про конкурс опублікували на сайті ДБР не на головній сторінці, а в рубриках;
  • публічно про конкурс не повідомляли;
  • подавати документи на посаду кандидати мали в розпал новорічних свят – із 30 грудня до 2 січня;
  • у цей період телефон конкурсної комісії не відповідав на дзвінки.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter