Як зберегти їжу, коли немає електроенергії

Дата: 17 Березня 2022
A+ A- Підписатися

Центр громадського здоров’я надав поради, які допоможуть зберегти їжу безпечною для вживання за умов відсутності електроенергії. 

Якщо дотримуватися цих порад, то можна продовжити строк придатності їжі без наявності електроенергії. 

  1. Подбайте про безпечну температуру в холодильнику та морозильній камері. У холодильнику має бути температура 4°С або нижче. У морозильній камері — 0°С або нижче.
  2. Підготуйтеся до надзвичайної ситуації. Заморозьте контейнери з водою, щоби мати змогу зберегти температуру вашої їжі за 4°С або нижче, якщо доведеться виймати продукти з холодильника. За можливості придбайте сухий лід або лід.
  3. Коли вже електроенергію відключили, тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими. У такому стані продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 годин у напівпорожній морозилці. Якщо електроенергія відключена більше 4 годин, помістіть лід до продуктів у холодильник.
  4. Перевіряйте температуру продуктів, що зберігаються в морозилці або в холодильнику, додаючи додаткове джерело холоду. Не вживайте їжу, якщо температура вище 4°С. Це можна перевірити за допомогою термометра в холодильнику чи морозилці.
  5. Ви можете безпечно повторно заморозити або приготувати заморожені продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4°С або нижче.

Чого не варто робити?

Ніколи не куштуйте їжу на смак, щоби перевірити її безпечність. Якщо маєте сумніви, викиньте її. Викидайте з холодильника продукти, що швидко псуються (м’ясо, рибу, нарізані фрукти та овочі, яйця, молочні продукти та їхні залишки) через 4 години без електроенергії або джерела холоду. Викидайте будь-яку їжу з незвичним запахом, кольором чи текстурою.

Раніше ZMINA публікувала такі практичні інструкції: 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter