Гарві Вайнштейну скасували вирок у справі про домагання, винесений у 2020 році

Дата: 26 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Апеляційний суд Нью-Йорка скасував обвинувальний вирок американському продюсеру Гарві Вайнштейну у справі про домагання й сексуальне насильство, винесений у 2020 році.

Про це пишуть видання Associated Press і The New York Times.

Гарві Вайнштейн. Фото: Associated Press

Гарві Вайнштейн – це відомий американський кінопродюсер і засновник компанії Miramax Films. Він був лауреатом численних кінопремій, зокрема “Оскар” і BAFTA, а також вважався одним з найвпливовіших продюсерів Голлівуду. У 2020 році його засудили до 23 років ув’язнення, визнавши винним у сексуальних злочинах і зґвалтуванні.

Так, в апеляції заявили, що суддя першої інстанції Джеймс Берк завдав шкоди продюсеру “кричущими” неправомірними рішеннями. Зокрема, дозволив жінкам давати свідчення про звинувачення, які не були частиною справи.

“Ми дійшли висновку, що суд першої інстанції помилково взяв до уваги свідчення про попередні сексуальні стосунки з іншими особами, окрім заявників про основні злочини”, – йдеться у рішенні.

Зрештою суд постановив, що Вайнштейн “не отримав справедливого судового розгляду”. За словами суддів, продюсера судили не тільки за злочини, у яких його звинувачували, а й за його минулу поведінку.

Тепер окружний прокурор Мангеттена Елвін Л. Брегг вирішуватиме, чи вимагати повторного розгляду справи Вайнштейна.

Експродюсер залишатиметься у вʼязниці, оскільки у 2023 році його засудили до 16 років увʼязнення у справі про зґвалтування акторки у 2013 році.

Нагадаємо, що в жовтні 2017 року акторка Ешлі Джадд повідомила про домагання з боку Вайнштейна. Пізніше до неї долучилися понад 40 жінок. Окрім харасменту, продюсера також звинуватили в декількох зґвалтуваннях. Згодом в англомовному сегменті інтернету акторка Алісса Мілано запустила флешмоб з гештегом #MeToo (#ЯТеж), під яким люди зі всього світу розповідали про пережите насильство. Журнал Time назвав жінок і чоловіків, які розповіли про домагання, персонами року.

У відповідь на рух #MeToo американська гільдія продюсерів випустила список рекомендацій, які допоможуть розпізнати та побороти вияви сексуальних домагань у кіноіндустрії. Посібник передбачає, що всі члени знімальної команди повинні звертати увагу на вияви сексуального харасменту та боротися з ними. До методів боротьби, зокрема, належить призначення юристів, до яких зможуть звертатися потерпілі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter