У Криму підприємець провів мілітаристські заходи серед місцевих дітей на 16 млн рублів. Розповідаємо, на що пішли кошти

Дата: 26 Липня 2021 Автор: Микола Мирний
A+ A- Підписатися

Українські правозахисні організації заявили, що зібрали дані про “причетних до мілітаризації дітей” у Криму. Серед них щонайменше 12 осіб: від незаконних “міністрів освіти Криму” до вчителів шкіл, які булять дітей за невступ до мілітаристських формувань. Найбільшу ж кількість угод щодо російської пропаганди та мілітаризації кримських дітей з усіх приватних кримських підприємств створене Росією формування “Кримпатріотцентр” уклало з індивідуальним підприємцем Андрієм Єфремовим. За 2016–2018 роки підписали 14 таких договорів на загальну суму щонайменше 16 127 235 рублів і 5 902 223 грн

ZMINA подивилась укладені угоди та розповідає, хто такий Єфремов і на що саме пішли кошти.  

Учасники Російського руху школярів, що відбувся з 24 до 27 листопада 2016 року в Євпаторії в санаторії “Мрія”

Андрій Єфремов є засновником і директором ТОВ “Беляус” та ТОВ “Агентство “Велика зміна”. 2014 року чоловік брав участь у незаконних виборах до “Сімферопольської міської ради”. 

Відомо, що на початку 2021 року підприємець звернувся до незаконного “Арбітражного суду Республіки Крим” з позовом про грошові претензії щодо Фонду “Кримконгрес” – формування, що попри санкції надає консалтингову, інформаційну та експертну підтримку закордонним інвесторам.    

Відповідно до документів, у мілітаристських та пропагандистських заходах за фінансування Єфремова узяла участь молодь з 11 до 30 років. 

Підприємець організував для незаконного формування, зокрема, такі заходи: 

 • надання послуг з проведення “Кримської республіканської Спартакіади з воєнно-прикладних видів спорту”;
 • зліт “Кримського республіканського відділення Всеросійського руху “Юнармія”;
 • захід “Назустріч Всесвітньому фестивалю молоді та студентів – 2017”;
 • “Республіканський фестиваль здоров’я і спорту в межах популяризації комплексу “Готовий до праці та оборони (ГПО)”;
 • молодіжний фестиваль вуличного мистецтва “Яскраві вулиці”;
 • День молоді в Криму;
 • Міжнародний молодіжний фестиваль “Екстрим Крим”;
 • Освітній майданчик “Залучення молоді до занять творчістю”;
 • захід “Зліт лідерів учнівського самоврядування в межах розвитку Російського руху школярів (РРШ)”;
 • зліт добровольчих, волонтерських організацій “Республіки Крим”;
 • Кримський фестиваль вуличних видів спорту “СпортФест”.

Андрій Єфремов був залучений серед іншого до формування організаційних груп цих заходів, створення їхніх програм, їхнього виконання, трансферу учасників, зокрема, всупереч українському законодавству, іноземних громадян, проживання, харчування та медійного супроводу. 

Так, до прикладу, про “Зліт Кримського республіканського відділення Всеросійського руху “Юнармія” повідомляла Гвардійська школа-гімназія №2.

Видання “Судакські вісті” інформувало, що під час зльоту лідерів учнівського самоврядування в межах розвитку Російського руху школярів дітям з усього Криму пропагували військово-патріотичне виховання в Юнармії.

“Представник руху Сергій Бунчук розповів хлопцям про те, що вступ до лав руху “юнармійців” – важлива складова у військово-патріотичному вихованні. Воно дозволяє не тільки поліпшити свої спортивні навички, а й підвищує шанси молодого бійця успішно вступити до будь-якої військової установи”, – передає судакське ЗМІ.    

Серед іншого Андрій Єфремов також надавав послуги Кримпатріотцентру в межах Міжнародного молодіжного фестивалю “Екстрим Крим”. ГО “Федерація екстремальних видів спорту Республіки Крим “Екстрим Крим”, яка й організовує цей фестиваль, заснувала “голова” незаконного “Комітету державної ради республіки Крим з бюджетно-фінансової, інвестиційної та податкової політики” Ольга Виноградова

 

Окрім того, 2018 року підприємець забезпечував технічним обладнанням “урочисте приймання від імені керівництва Республіки Крим з нагоди святкування Дня Загальнокримського референдуму 2014 року і Дня возз’єднання Криму з Росією”.

Нагадаємо, ст. 438 Кримінального кодексу України не дозволяє застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, та інші порушення законів і звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами. Стаття 51 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни забороняє державі-окупанту тиск і примус мешканців окупованої території до служби у своїх збройних силах, а також пропаганду на користь добровільного вступу до армії держави-окупанта.

Прокуратура Автономної Республіки Крим наразі розслідує злочин мілітаризації в Криму за ч. 1 ст. 438 КК України. У липні відомство оголосило про підозру керівнику штабу Юнармії в Севастополі Володимирові Коваленку.

Прокуратура АРК та Кримська правозахисна група надіслали до Міжнародного кримінального суду (МКС) спільне інформаційне повідомлення про мілітаризацію кримських дітей як воєнний злочин. 

11 грудня прокурорка МКС Фату Бенсуда завершила попереднє розслідування в справі “Ситуація в Україні”. Офіс прокурора збирається звернутися до суддів МКС із клопотанням про порушення кримінальної справи.

Раніше ZMINA детальніше розповіла, як Російська Федерація мілітаризує кримських дітей у тимчасово окупованому Криму. 

Фото з фоторепортажу: фестиваль “Крим Екстрим”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter