“Та хто вас утискає?” Тест про те, чи надумана дискримінація жінок сьогодні

A+ A- Підписатися

"Та хто вас, жінок, утискає" – фраза, що часто звучить як аргумент у суперечках про права жінок, а радше – проти феміністок. Думаєте, що жінки вже мають однакові з чоловіками права, а гендерна дискримінація надумана? Пройдіть тест і дізнайтесь, чи маєте ви рацію. Ми дібрали низку фактів, що стосуються прав та становища жінок і дівчат з різних країн. 

Чи зможете відрізнити правду від неправди?

1 / 8

У столиці Південній Кореї існує правило, згідно з яким керівництво шкіл може регулювати, яку спідню білизну носять учениці. Контролюють колір, візерунок і прозорість спіднього. А за порушення дівчат карають штрафними балами. Учениці скаржаться, що вчителям-чоловікам дозволяють оглядати їх, щоб перевірити, чи вони одягнули “правильну” білизну. 

Question Image

2 / 8

Нещодавно норвезька жіноча збірна з пляжного гандболу виступила на змаганнях в шортах замість бікіні. За заборонене екіпірування жінок водночас оштрафували на 1500 євро.

Question Image

3 / 8

В одному з районів Індії, де тривала посуха, шістьох оголених неповнолітніх дівчат вивели крокувати селом у межах ритуалу. Так хотіли викликати дощі. Під час цієї процесії дівчата йшли із дерев’яною палицею на плечах, до якої була прив’язана жаба. За ними, співаючи, крокувала група жінок.

Question Image

4 / 8

Ще цьогоріч в Індонезії жінок при прийомі на службу в армію перевіряли на незайманість: лікар вставляв два пальці в піхву жінки, щоб перевірити, чи ціла дівоча пліва. Якщо жінка не була незайманою, її в армію не брали.

Question Image

5 / 8

В Уганді жінку можуть запроторити до в'язниці строком до 10 років, якщо вона вийде з дому у мініспідниці. Там діє відповідний закон, що забороняє носити одяг, який відкриває інтимні частини тіла (груди, стегна та сідниці), а також поведінку, фото, відео, кліпи та фільми, які викликають “сексуальне збудження”. Через зловживання документом на жінок у “невідповідному одязі” навіть нападають на вулицях.

Question Image

6 / 8

У лютому цього року в Японії генеральний секретар Ліберально-демократичної партії 82-річний Тосіхіро Нікай запропонував дозволити п’ятьом японським політикиням “спостерігати” за засіданням парламенту, але “мовчки”.  

Question Image

7 / 8

У 2018 році у Саудівської Аравії заарештували кількох активісток, які відстоювали право жінок керувати автомобілем. Жінкам висунули звинувачення в "спробі дестабілізувати королівство". Наразі ж уряд розглядає можливість помилувати їх.

Question Image

8 / 8

В Об'єднаних Арабських Еміратах досі існують так звані “злочини за честь”. Якщо чоловік нападає на свою родичку під приводом “захисту честі сім’ї”, він може сподіватися на пом'якшення вироку. 

Question Image

Ваш результат

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter