Зеленський підписав закон про спрощений вступ до вишів для дітей з тимчасово окупованих територій

Дата: 10 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей”

Про це повідомляє пресслужба президента

“Ми боремося за молодь на тимчасово окупованих територіях, за їхній розум і талант. Тому потрібно максимально заохочувати таких випускників переїжджати на підконтрольну Україні територію, вступати в наші заклади освіти, навчатися в українській системі освіти”, – сказав Володимир Зеленський.

Закон розширює права вступу до закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій та населених пунктів, що перебувають на лінії зіткнення. Зокрема, вони зможуть вступити до будь-якого закладу вищої освіти за квотою, розмір якої визначає Міністерство освіти і науки України.

Для таких абітурієнтів вступ відбуватиметься за результатами вступних іспитів або на основі ЗНО – на власний вибір.

Раніше вступ за квотою передбачався лише для жителів тимчасово окупованого Криму та м. Севастополя й тільки до обмеженого переліку закладів вищої освіти.

Міністерство освіти та науки пояснювало, що законопроєкт внесли у відповідь на блокування підконтрольними Москві формуваннями КПВВ, внаслідок чого не всі охочі абітурієнти візьмуть участь у ЗНО.

За даними голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, 459 дітей з окупованих територій, або 89% тих, хто хотів узяти участь у ЗНО в Донецькій області, не змогли перетнути лінію розмежування. 

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Напередодні Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій презентували сторінку, де абітурієнти з окупованих територій зможуть ознайомитися з умовами вступу до українських вищих навчальних закладів. 

Читайте також інтерв’ю ZMINA про вступну кампанію – 2020 з освітньою експерткою Валентиною Потаповою “Кримчанам краще вступати до українських вишів, чиї дипломи визнаються у світі”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter