“Тебе тут чекають”: абітурієнтів з окупованих територій запрошують до українських вишів

Дата: 08 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Міністерство освіти і науки (Міносвіти) спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (Мінреінтеграції) презентували сторінку, де абітурієнти з окупованих територій зможуть ознайомитися з умовами вступу до українських вищих навчальних закладів. 

Про це йдеться на сторінці Міносвіти. 

Після змін до Закону “Про освіту” вступники з Криму та Донбасу можуть вступати до українських закладів без складання ЗНО. Для вступу їм потрібно скласти ДПА з української мови та історії України й третій вступний іспит (або творчий конкурс), який залежить від обраної спеціальності.

У Міносвіти звертають увагу, що програма спрощеного вступу успішно діє вже шостий рік поспіль. Цьогоріч мешканці окупованих територій можуть вступати на пільгових умовах до закладів освіти по всій Україні. 

Окрім сторінки, запускається і масштабна промокампанія, яка має на меті привернути увагу вступників з тимчасово окупованих територій: створено відеоролики та зовнішню рекламу програми спрощеного вступу.

“Завдяки освітнім центрам створено всі умови для комфортного вступу, і мешканці тимчасово окупованих територій мають про це знати. Для них це шанс отримати якісну освіту і реалізувати себе в майбутньому”, – йдеться в повідомленні.    

Нагадаємо, що вступникам з тимчасово окупованих територій не обов’язково мати український паспорт та український документ про освіту. Так само не обов’язково складати ЗНО. Потрібно лише обрати спеціальність і заклад освіти та звернутися до відповідного освітнього центру.

Вступники, які бажають узяти участь у конкурсі на бюджетні місця, мають подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах:

  • вступники з Криму – не пізніше ніж 20 серпня;
  • вступники з Донбасу – не пізніше ніж 22 серпня.

Ті, хто не встигне цього зробити в серпні, до 23 жовтня можуть подавати заяви для вступу на контракт. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: