Діти з окупованих територій зможуть вступати до всіх українських вишів без ЗНО

Дата: 03 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Верховна Рада внесла зміни до Закону України “Про вищу освіту” та дозволила абітурієнтам з ТОТ вступати до всіх українських вишів без складання ЗНО.

Про це повідомили на сайті парламенту. 

Дітям, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення, дозволили вступати до всіх закладів вищої освіти за вступними іспитами в межах установлених квот. Зміни стосуються також дітей тих військовослужбовців, учасників бойових дій, співробітників Нацгвардії, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Нацполіції,  Держприкордонслужби, Служби безпеки України, які загинули під час виконання службових обов’язків. Вступ пропонується спростити й для дітей, чиї батьки-медики померли під час виконання обов’язків з протидії поширенню коронавірусної хвороби.

Дітей з окупованих територій за їхнім бажанням забезпечуватимуть також безоплатним навчанням зі стипендіальним забезпеченням на підготовчих курсах закладів вищої освіти тривалістю до одного року з наступним вступом до закладів вищої освіти як внутрішньо переміщених осіб. 

Прийнятий сьогодні закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Ще до голосування в Міністерстві освіти та науки пояснювали, що законопроєкт внесли у відповідь на блокування підконтрольними Москві формуваннями КПВВ, внаслідок чого не всі охочі абітурієнти візьмуть участь у ЗНО.

Нагадаємо, що, за даними голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, 459 дітей з окупованих територій, або 89% тих, хто хотів узяти участь у ЗНО в Донецькій області, не змогли перетнути лінію розмежування. 

Читайте також інтерв’ю ZMINA про вступну кампанію 2020 з освітньою експерткою Валентиною Потаповою – “Кримчанам краще вступати до українських вишів, чиї дипломи визнаються у світі”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter