“Збірка маніпуляцій”: Україна відреагувала на звіт Ірану щодо катастрофи літака МАУ

Дата: 18 Березня 2021
A+ A- Підписатися

Іранський орган цивільної авіації оприлюднив остаточний звіт щодо збиття українського пасажирського літака в січні 2020 року, в якому причиною трагедії назвав помилку оператора протиповітряної оборони.

Про це повідомляє Reuters.

Фото: AP Photo / Ebrahim Noroozi

Автори звіту наполягають, що оператор протиповітряної оборони визначив літак зі 176 пасажирами на борту як “ворожий об’єкт”, а тому в нього випустили дві ракети. 

Україна вже розкритикувала звіт, а міністр закордонних справ Микола Кулеба назвав документ збіркою маніпуляцій, мета якої не з’ясувати істину, а виправдати Іран.

“Змушені констатувати, що розслідування було упередженим, представлені докази є вибірковими, а висновки оманливими. Документ не надає всіх обставин, не розкриває першопричини трагедії та ланцюжок дій, які до неї призвели. Це не звіт. Іран не зміг знайти сили, аби взяти на себе відповідальність за те, щоб подібних трагедій більше не ставалося. Якщо Іран не хоче добровільно з’ясувати істину в цій трагедії, ми разом з партнерами знайдемо способи, як цього добитися. Ми не дозволимо Ірану приховати правду”, – заявив він.

Колега українського міністра з Канади Марк Гарно також розкритикував іранський звіт щодо катастрофи. Очільник МЗС країни, 63 громадяни якої загинули на борту літака, вказав, що документ не відповідає на дуже важливі запитання стосовно того, що дійсно трапилося.

“Він видається неповним та не містить надійних фактів чи доказів… Ми глибоко занепокоєні через нестачу переконливої інформації та доказів попри публікацію цього звіту”,сказав Гарно.

Нагадаємо, що минулого року Канада вимагала не давати іранській владі самотужки розслідувати його збиття. Хоча міжнародне законодавство покладає відповідальність за розслідування таких авіаційних катастроф на країну, де вони сталися, ці правила, на думку канадської влади, створюють “конфлікт інтересів” у військових інцидентах. З критикою позиції Ірану щодо катастрофи виступали й в ООН.

За понад рік, що минув від трагедії, українські правоохоронці провели понад дві сотні процесуальних та слідчих дій, а також надіслали 18 запитів про міжнародну правову допомогу до інших країн.  Україна сьогодні розглядає п’ять версій подій, що могли призвести до авіакатастрофи, однак їхній зміст – таємниця слідства. 

Фотографія обкладинки: AP
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter