Завтра Рада суддів має розглянути звіт про “незручного суддю”

Дата: 03 Червня 2015
A+ A- Підписатися

4 та 5 червня Рада суддів України має розглянути звіт за результатами перевірки звернення судді апеляційного суду Черкаської області Сергія Бондаренка про тиск на нього з боку голови цього суду Володимира Бабенка.

Засідання відбудеться о 10:00 в готелі “Київ” (Київ, вул. Грушевського, 26/1).

Про це йдеться на сторінці порталу “Судова влада України”. 

Нагадаємо, суддя Сергій Бондаренко заявив, що Володимир Бабенко вимагав від нього ухвалення неправосудних рішень у низці справ. А коли Бондаренко відмовився, то зазнав систематичного тиску, погроз з боку Бабенка та дезорганізації його роботи.

У судді не реєстрували доповідні та заяви, спонукали до порушення законодавства, аби учасники судових процесів скаржились на суддю до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Суддя пережив підпал машини й чатування невідомих під його квартирою.

Суддя Бондаренко досі працює без помічника в суді. 

Сергій Бондаренко каже, що він досі не ознайомлений з матеріалами справи щодо підпалу його автомобіля. 

“Слідчого Придніпровського райвідділку зобов’язали окремою ухвалою надати інформацію про цю справу. Минуло вже два місяці, але мені навіть не повідомили, що із справою. Ухвала суду не виконана”, – розповів Сергій Бондаренко у програмі “Люстратор” на телеканалі 2+2. 

Суддя розповів про проблему, коли в суді від учасників судового процесу беруть гроші за “правильне” рішення. 

“Говориться, що може тобі гроші платити? Потім під тебе гроші беруть. Що це означає? Суддя, який вирішує справу, навіть не знає про те, що хтось начебто для нього взяв гроші. Мільйони не можна брати. А десятки тисяч, сотні тисяч – можна”, – каже суддя. 

Сергій Бондаренко розповів, що навіть після ухвали Олександрівського районного суду про скасування постанови про закриття кримінальної справи суддя отримував з прокуратури відповідь, що його скарга про втручання в його роботу як судді не підтвердилась.  

На одному із засідань Ради суддів її голова Валентина Сімоненко зауважила, що тільки нещодавно отримала звернення судді щодо подій в Апеляційному суді Черкаської області. 

Сам Сергій Бондаренко на судовому засіданні на Кіровоградщині повідомив, що надсилав свою скаргу 24 жовтня 2014 року до Ради суддів загальних суддів. 

Голова цієї Ради Павло Гвоздик розповів кореспонденту Центру інформації про права людини, що скарга судді надсилалась до Ради суддів України. 

Звіт Ради суддів мав би бути заслуханий 18 травня, але засідання Ради не відбулось через відсутність кворуму.

Відміна засідання відбулася за дивних обставин, каже юрист Автомайдану Роман Маселко

“По-перше, про відміну засідання журналістам сказали вже о 9:30, а о 9:58 інформація вже була на сайті. Якось дивно, що про відсутність кворуму дізнаються ще ДО самого засідання. Тим паче, що інформація про засідання з’явилась лише у пятницю (15.05) о 14:28, тому про те, хто у відпустці чи відрядженні, тоді було вже відомо”, – каже Роман Маселко.

До засідання Ради суддів залишився один день, однак суддя Сергій Бондаренко вже повідомив, що він не отримав запрошення на засідання, на яке обіцяли запросити його, а також голову суду Бабенка. В. о. начальника прес-центру “Судової влади України” Ольга Какауліна запевняє, що запрошення були відправлені на поштову адресу Апеляційного суду Черкаської області. 

“Ця справа є тестовою для усієї судової системи. На цьому прикладі ми побачимо, чи готові судді до самоочищення та чи підтримають вони чесних суддів, які боряться із незаконним тиском, або ж підтримають кругову поруку та збережуть status quo”, – пише Роман Маселко на своїй facebook-сторінці.

На момент виходу програми “Люстратор” Володимир Бабенко пішов на лікарняний. 

Генеральна прокуратура України відмовляється коментувати свій неналежний нагляд за кримінальною справою суддів, яка розслідувалась прокуратурою Черкаської області. 

Під час судового засідання в Олександрівському районному суді Сергій Бондаренко заявляв про фальсифікацію кримінальної справи. У ній він виявив близько 15 нових сторінок, які були додані після закриття провадження. 

Кореспондент Центру інформації про права людини надсилав інформаційні запити до Генпрокуратури, однак начальник відділу з питань доступу до публічної інформації Лариса Мілевич відмовляла у наданні інформації. 

“Я запитував, зокрема, чи мав місце факт проведення  розслідування щодо фальсифікацій. Я не запитував Генеральну прокуратуру про конкретні слідчі дії. Інформація про внесення в реєстр досудових розслідувань не є слідчою дією”, – каже журналіст, додаючи, що таку відповідь він оскаржив до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 

Cам Сергій Бондаренко називає правові механізми в Україні щодо захисту незалежності суддів недієвими: “Всі рекомендують, що якщо у вас є проблеми, йдіть до правоохоронних органів. От я пішов. Я використав усіх правові механізми. Жоден не є дієвим”. 

За інформацією Романа Маселка, звіт мають розглянути 5 червня о 10:30. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: