Викраденого на Херсонщині активіста Сергія Цигіпу перевели до нового СІЗО. Його перевіряє ФСБ
Журналіста, письменника та активіста, керівника громадської організації “Каховський плацдарм” Сергія Цигіпу з Нової Каховки, що на Херсонщині, перевели до нового СІЗО в Сімферополі.
Про це інформує Кримська правозахисна група.
Водночас адвокату Сергія Цигіпи у відповідь на інформаційний запит у ФСБ відповіли, що він “перебуває в умовах, які унеможливлюють загрозу життю та здоров’ю”.
У листі йдеться, що ФСБ “перевіряє відомості про дії, спрямовані на завдання шкоди безпеці РФ під час проведення СВО ">і “.
Як відомо, Сергій Цигіпа – громадський активіст із міста Нова Каховка Херсонської області, керівник громадської організації “Каховський плацдарм”, громадянський журналіст.
12 березня чоловік прямував до Таврійська, щоб передати тещі ліки. Відтоді зв’язок з ним припинився.
Викрадений 13 березня журналіст Олег Батурін після звільнення розповів, що під час утримання в будівлі Херсонської обласної державної адміністрації чув прізвище Сергія Цигіпи й звук його голосу в одному із сусідніх приміщень для допитів. За інформацією Центру прав людини ZMINA, станом на початок вересня Сергія Цигіпу тримають у Криму.
У квітні росіяни оприлюднили відео з українцем.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.