“Вони думають, що це флірт”: в Україні запустили кампанію проти домагань на вулиці

Дата: 10 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

Активістки громадської ініціативи Catcalls_of_Ukraine запустили довгострокову акцію “Ні домаганням”, у межах якої розмалюють вулиці міст фразами, які під час домагань чують жінки від чоловіків. 

Фотографії активістки викладають у своєму інстаграмі. 

Розмальовуючи вулиці, активістки хочуть привернути увагу суспільства до так званого кетколінгу – різновиду домагань у формі небажаних та принизливих вигуків, коментарів, жестів, чіплянь щодо жінок у громадських місцях. Волонтерки проводять акцію в Києві, Харкові, Запоріжжі та Одесі, однак наголошують, що приєднатися до них можуть усі охочі, заповнивши анкету або ж розповівши власну історію

“Аліса вперше стикнулася з кетколінгом у 12 років. Вона спускалася на ескалаторі, коли чоловік на сходинку вище гукнув її: “А твоє личко таке ж гарне, як і сіднички?” Саша зіштовхнулася з цим уже на роботі. Їй сказали: “Таких грудастих банкірок ще б пошукати”. Ці історії різні, але кожна дівчина відчула себе приниженою і безсильною”, – розповідають активістки. 

Жінки, які вже доєдналися до акції, наголошують, що, розписуючи вулиці крейдою, вони перетворюють їх на платформи для обговорення, щоб сексуальні домагання перестали бути нормою. 

Нагадаємо, що проведене ще 2018 року Національне опитування з питань рівності між чоловіками та жінками в Україн показало, що 13% українців особисто знають когось, хто став жертвою сексуальних домагань. Також виявилося, що 40% жертв харасменту, серед яких значно переважають жінки (76% проти 4% чоловіків), не зверталися по допомогу до когось, хто б міг ужити заходів щодо порушника. Із сексизмом та домаганнями стикалися також 45% студентів та студенток українських вишів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: