Сексуальні домагання в Україні: експерти назвали можливу кількість потерпілих

Дата: 29 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

13% українців особисто знають когось, хто став жертвою сексуальних домагань.

Про це під час презентації результатів Національного опитування з питань рівності між чоловіками та жінками в Україні повідомила віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

У дослідженні, яке проводили експерти Національного демократичного інституту в липні поточного року, взяли участь 2,5 тисячі українців з усіх областей країни крім непідконтрольних уряду територій.

Експерти зазначили, що 13% позитивних відповідей на питання інтерв’юєрів дорівнюють понад чотирьом мільйонам дорослих українців. Водночас 0,6% опитаних зізналися, що зазнали домагань у мережі.

Дослідження також показало, що 40% жертв харасменту, серед яких значно переважають жінки (76% проти 4% чоловіків), не зверталися по допомогу до когось, хто б міг вжити заходів щодо порушника. Більше половини українців підтримують ідею звернення жертв домагань по допомогу, лише 14% відповіли негативно на це питання.

Водночас 49% опитаних не погоджуються, що ймовірність стати об’єктом сексуальних домагань на робочому місці є однаковою для представників обох статей, а 97% тих, хто підтримав це твердження, думають, що частіше сексуальне насильство застосовують щодо жінок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter