Внаслідок “мобілізації” в Горлівці практично не залишилось чоловіків — розвідка
У Горлівці Донецької області внаслідок “мобілізації” до окупаційної армії практично не залишилось чоловіків. Районним військкоматам у взаємодії з силовими структурами окупантів поставили завдання “мобілізувати” 6 тисяч місцевих жителів.
Про це повідомляє Головне управління розвідки.
Тож, за даними розвідки, у місті проводиться розшук чоловіків призовного віку, тривають облави на Центральному ринку, місцях громадського відвідування, магазинах, ТЦ, АЗС тощо.
“Враховуючи попередні “призовні кампанії” та втечу великої кількості чоловіків з міста, окупанти не можуть набрати достатню кількість людей під “мобілізацію”. Натомість ці заходи суттєво збільшують соціальну напругу – на сьогодні в Горлівці залишились виключно жінки, діти та люди похилого віку”, — йдеться у повідомленні.
За даними розвідки, чоловіки з Горлівки, яких раніше “мобілізували” до складу 9 окремого полку морської піхоти 1 армійського корпусу окупаційних військ, не виходять на зв’язок з 11 вересня. Відомо, що перед цим вони перебували в окупованих районах Херсонської області та відмовились брати участь у бойових діях.
“Остання інформація, яка надходила від них: російські командири погрожували всіх “відмовників” відправити на передову без зброї”, — йдеться у повідомленні.
Як відомо, подібна ситуація і на Луганщині. Там окупанти наказали мобілізувати на війну з Україною ще 10 тисяч чоловіків. Відтепер, щоб родина могла отримати 10 тисяч рублів за те, що дитина пішла до школи, в заяві необхідно вказати персональні дані інших членів родини. У такий спосіб росіяни збираються отримувати інформацію про цивільних чоловіків, яких ще не встигли мобілізувати.
Крім того, наприкінці серпня віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук повідомляла, що на тимчасово окупованій Луганщині під примусову мобілізацію до військ окупантів потрапили вже 55% чоловіків.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.