Росіяни хочуть примусово мобілізувати ще 10 тисяч чоловіків з тимчасово окупованої Луганщини

Дата: 05 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

На Луганщині окупанти наказали мобілізувати на війну з Україною ще 10 тисяч чоловіків. Відтепер, щоб родина могла отримати 10 тисяч рублів за те, що дитина пішла до школи, в заяві необхідно вказати персональні дані інших членів родини. У такий спосіб росіяни збираються отримувати інформацію про цивільних чоловіків, яких ще не встигли мобілізувати.

Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Джерело: 24tv.ua

Чоловіки на вулицях окупованої Луганщини майже зникли. Особливо після славнозвісного відео, коли біля дитсадка мобілізували батька-одинака, практично залишивши дитину сиротою. Утримувати фронт окупантам нічим. Тому вони не просто хапають усіх, кого бачать, а й вдаються до нових методів виманювання чоловіків зі сховищ. Бо необхідно призвати ще 10 тисяч небажаючих стати “гарматним м’ясом”, зазначив посадовець.

За словами очільника Луганщини, щоб родині отримати 10 тисяч рублів за відправлення дитини до школи, “в заяві обов’язкового треба вказати персональні дані інших членів родини, тобто заради грошей мати має здати (можливо, лише в оренду, якщо повернеться) батька”.

Крім того, на підприємствах так званої “ЛНР” окупаційна “влада” встановила персональні квоти з призову контрактників. Обіцяють позачергову відпустку та збереження робочого місця в разі погодження.

А не погодишся – проводять довготривалі агітбесіди, щоправда не в червоному кутку, а наодинці. Доки не погодишся, додав Гайдай. 

За його словами, у Сватівському та Старобільському районах російські окупанти організували примусову заміну автомобільних номерів і паралельно зробили облік дієздатних чоловіків.

Нагадаємо, наприкінці серпня віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук повідомляла, що на тимчасово окупованій Луганщині під примусову мобілізацію до військ окупантів потрапили вже 55% чоловіків. 

Як відомо, примусова мобілізація є воєнним злочином. Міністр оборони Олексій Резніков раніше закликав мешканців окупованих територій уникати її, а якщо це неможливо, намагатися якнайшвидше скласти зброю. В інструкціях щодо здавання в полон зазначали, що солдати, які здалися або потрапили в полон, не будуть засуджені за сам факт служби в окупаційній армії.

Водночас згідно з національним законодавством, тих чоловіків, які добровільно пристали до лав ворога, в Україні можуть судити за державну зраду, міжнародне гуманітарне право цього не забороняє. Якщо ж чоловіка з окупованих територій мобілізували примусово, то насамперед його слід розглядати як постраждалого від воєнного злочину за статтею 438 ККУ (“Порушення законів та звичаїв війни”). 

Детальніше про те, як примусово мобілізовані, що є жертвами воєнного злочину, на практиці стають фігурантами кримінальних проваджень в Україні, читайте за посиланням

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

 • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
 • катування і нелюдське поводження;
 • зґвалтування;
 • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
 • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
 • використання населення як “живих щитів”;
 • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
 • викрадення і незаконні арешти цивільних;
 • взяття заручників;
 • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
 • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
 • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
 • використання отруйних речовин;
 • напади на релігійні й культурні установи;
 • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter