Ветерани з інвалідністю в Києві спробували свої сили в зимових видах спорту

Дата: 14 Січня 2025
A+ A- Підписатися

У Києві на Голосіївській гірці група ветеранів провела ознайомчі тренування на адаптивних лижах.

Про це розповіли в Мінветеранів. 

Фото: Мінветеранів

До першої групи ветеранів, які протестували спорядження, потрапили 10 людей, серед яких боєць Олександр Толоченко. Він отримав поранення на фронті у 2023-му, а після реабілітації почав займатися спортом. 

Морально було дуже важко. Здавалося, що я взагалі нічого не зможу робити, окрім як пересуватись на візку. Але спорт допоміг подолати ці страхи й повернутися до активного життя”, – ділиться досвідом ветеран. 

Адаптивні лижі для тренувань надали партнери з Норвегії, а спеціальне навчання інструктори на Голосіївській гірці пройшли в Італії. Лижі, що дають можливість займатися спортом попри інвалідність, використовують для тренування учасники збірної України на Іграх Нескорених у Канаді. 

Судячи з фото, які виклала пресслужба міністерства, ветерани змогли протестувати не лиже лижі, але й спеціальну дошку для катання на снігу. 

Фото: Мінветеранів
Фото: Мінветеранів

Ветеранський спорт є одним зі способів психосоціальної адаптації бійців та бійчинь, тож уряд розвиває цей напрям серед спільнот військових і закликає посадовців у регіонах підтримувати відповідні ініціативи. 

ZMINA раніше розповідала історії деяких військових, яким спорт допоміг повернутися до цивільного життя та підтримувати здоров’я. До прикладу, розповідали про заступника командира криворізької бригади Нацгвардії імені Петра Калнишевського Олександра Пискуна. Після поранення та російського полону у 2014 році він сприймав реабілітацію як спортивне змагання, що, за його словами, неабияк підтримало його в моменті. 

Нині Пискун виступає на Іграх Нескорених та посідає призові місця. 

Також розповідали про ветеранів Івана Балашова та Анатолія Вересенка. Торік вони подолали понад тисячу кілометрів та понад десяток міст на велосипедах, щоб ушанувати пам’ять полеглих побратимів і посестер. 

Нагадаємо, що в Україні вже налічують 1,2 мільйона ветеранів, а після війни їхня кількість може зрости до 5–6 мільйонів, за розрахунками уряду. Опитування показують, що щонайменше 40% цивільних українців не відкидають, що теж стануть ветеранами. 

Лише 7% ветеранів та чинних військових планують пов’язати життя з армією після перемоги. До армії у 2022 році найбільше людей потрапило зі сфери приватного підприємництва, айті, сфери послуг, будівельної галузі, держслужбовців та медиків. Найменше – зі сфери архітектури, фармацевтики, культури, громадського сектору, безробітних, правоохоронців, митників та податківців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter