В окупованому Криму 15 жінок зазнали переслідувань за кримінальними справами. Росію закликали не дискримінувати жінок
В тимчасово окупованому Криму 15 жінок зазнали переслідувань за кримінальними справами.
Такі дані наводить Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ).
З початку військової операції РФ із захоплення Кримського півострова у 2014 році сотні активістів потрапили під репресії за свою громадянську позицію.
У правозахисній організації вказують, що спочатку це були тільки чоловіки, однак російська влада не зупинилася і почала обмежувати права кримчанок.
Кримськотатарський ресурсний центр вказує, що найуразливішою групою є саме дружини політичних в’язнів в Криму. Це, як правило, релігійні, не надто забезпечені, багатодітні сім’ї.
Після затримання єдиного годувальника, відповідальність за забезпечення сім’ї лягає на жінок. Через це вони не можуть приділяти достатньої уваги вихованню дітей та позбавлені можливості повноцінної самореалізації в суспільстві.
“Саме дружини та матері політв’язнів виходять на одиночні пікети, приходять під будинки судів для того, щоб підтримати своїх рідних. За це окупанти затримують їх, виносять перестороги, штрафують”, — мовиться у повідомленні.
У КРЦ також вказують на негативну тенденцією переслідування активісток Криму за кримінальними та адміністративними справами.
“Жінки системно піддаються репресіям і навіть були зафіксовані випадки вбивств та зникнення”, — вказують у правозахисній організації.
Загалом із 2014 року вони зафіксували:
Два заочних арешти:
- журналістки Гульсум Халілової
- дочки політв’язня Елеонори Бекірової
Одне переслідування у кримінальному порядку:
- співачки Джамали
12 притягнень до кримінальної відповідальності:
- Еліни Мамедової
- Лариси Китайської
- Галини Довгополої
- Анни Сухоносової
- Ніни Малахової
- Зарєми Куламєтової
- Зареми Умерової
- Валерії Гольденберг
- Ірини Горобцової
- Ірини Данилович
- Леніє Умерової
- Еміне Зекеряєвої
Правозахисники також вказують, що жінки в Криму зазнають порушення своїх прав та психологічного насильства з боку окупаційної влади.
Кримськотатарський ресурсний центр закликав Росію виконувати свої міжнародні зобов’язання, припинити дискримінацію та насильство щодо жінок та незаконне переслідування всіх жителів Криму.
За останніми даними Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Росія незаконно ув’язнила 208 громадян України. З них 125 – представники корінного кримськотатарського народу. Із загальної кількості 33 – арештовані (з них 22 – кримські татари), 149 – ув’язнені (з них 99 кримських татар), 26 – без статусу. Наразі в Україні підтверджено інформацію про 1,5 тисячі цивільних заручників, затриманих Росією. Утім, їх значно більше, оскільки росіяни затримують людей щодня на тимчасово окупованих територіях.
Напередодні в Україні стартувала акція “Листи до вільного Криму”, у межах якої небайдужих співгромадян просять з 19 лютого до 19 травня включно писати листи підтримки бранцям Кремля, яких незаконно утримує Росія. Детальніше з інструкцією з написання листів до бранців Кремля можна ознайомитися за цим посиланням.