В Криму бракує 2,3 тисячі медиків – окупаційна влада
Дефіцит медичних кадрів в тимчасово окупованому Криму становить 2,3 тисячі фахівці.
Про це під час відеоконференцзв’язку з Володимиром Путіним заявив кремлівський куратор Криму та підозрюваний у кримінальній справі Сергій Аксенов.
За його словами, на півострові наразі нестача – 1 700 молодшого та середнього персоналу та близько 600 лікарів безпосередньо за напрямами.
У лютому 2024 року Аксенов говорив, що дефіцит кадрів у медичних організаціях оцінюється в 1,5 тисячі осіб, зокрема лікарів, середнього та молодшого медперсоналу, нагадує “Крим.Реалії”. Про аналогічну проблему заявляв російський міністр охорони здоров’я Криму Костянтин Скорупський.
Як відомо, особливо гострий брак медичного персоналу в тимчасово окупованому Криму виник ще у 2021 році, коли укомплектованість за три роки суттєво знизилася – з 86% у 2019 році до 80% у 2021 році.
Також у тимчасово окупованому Севастополі відзначають зниження доступності лікарської допомоги для місцевих жителів через перенаправлення зусиль лікарів на лікування російських військовослужбовців.
2022 року Аксьонов повідомив про зростання невдоволення серед кримчан рівнем охорони здоров’я в анексованому Криму. “Крим.Реалії” зазначав, що головна причина цього – “катастрофічно низькі зарплати медиків”.
У червні 2023 року правозахисна громадська організація “Крим SOS” повідомила, що окупанти віддали лікарню Сімферополя під потреби російських військових.
У березні 2023 року повідомлялося, що щонайменше шість лікувальних закладів в українському Криму росіяни незаконно частково або повністю реквізували під потреби військових госпіталів та на шкоду системі охорони здоров’я для цивільних кримчан. Росія порушила Женевські конвенції, погіршивши охорону здоров’я для громадян України на півострові.
Кримські правозахисники пояснюють, що стаття 57 Женевської конвенції “Про захист цивільного населення під час війни” регламентує право країни, що окупує, реквізувати цивільні медичні установи для лікування своїх поранених та хворих військовослужбовців. Утім, це право є за умови, якщо будуть вжиті необхідні заходи для медичного забезпечення цивільного населення.
Також “Кримська ідея” закликала Червоний Хрест та Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) звернути увагу на кризу системи охорони здоров’я в окремих регіонах Херсонської та Запорізької областей, мешканці яких виявилися повністю позбавленими можливості отримати кваліфіковану медичну допомогу.
У травні 2023 року Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець різко розкритикував Червоний Хрест за його неефективність.